مدیون حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در شکست تروریست ها هستیم

مشهد - ایرنا - تولیت حرم مطهر حضرت زینب (س) در سوریه گفت: برای پیروزی در برابر تروریست‌ ها مدیون حمایت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران هستیم.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، هانی مرتضی در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: فتنه ای که در سوریه ایجاد شد نتیجه توطئه رژیم صهیونیستی و آمریکا با حمایت مالی مرتجعان منطقه بود، این توطئه از سال ها پیش برنامه ریزی شده بود به طوری که پیش از آغاز این فتنه مهمات و تسلیحات بسیار در سوریه انباشته کرده بودند.

وی اظهار داشت: سوریه با مقاومت و ایستادگی بشار اسد و حمایت کشور ایران به پیروزی رسید و امروز مردم سوریه احترام عمیقی برای ملت ایران قائل هستند و معتقدند اگر حمایت ملت ایران نبود از دست داعش خلاص نمی شدند.

تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار گفت: به خاطر روحیه مقاومت، ایستادگی، دشمن شناسی و بصیرت ملت ایران است که آمریکا به رغم تمام تهدیدها هیچگاه جرأت حمله نظامی به ایران اسلامی را پیدا نکرده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با اشاره به توطئه های استکبار علیه ملت سوریه، افزود: آمریکا پس از آنکه نتوانست در میدان نبرد نظامی به اهداف خود برسد جنگ اقتصادی را با تحریم های ظالمانه علیه ملت سوریه آغاز کرده و این همان توطئه ای است که نسبت به ملت ایران نیز در پیش گرفته که در این عرصه نیز شکست خواهد خورد.

وی اظهار داشت: استکبار تلاش کرد با برنامه ریزی و هزینه میلیاردها دلار، سوریه را از بین ببرد اما به فضل الهی شکست خورد و هیچ نتیجه‌ای نگرفت.

وی گفت: گرچه توطئه استکبار در سوریه خسارات عمرانی، اقتصادی و زیرساختی بسیار به این کشور وارد کرد اما در مقابل روحیه استکبارستیزی، مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران جهان و قارون های منطقه را در ملت سوریه ایجاد کرد.

حجت الاسلام مروی ادامه داد: روحیه مقاومت و ایستادگی که در ملت سوریه ایجاد شده است، این کشور را برای همیشه در برابر توطئه دشمنان ایمن خواهد ساخت.

وی افزود: ملت ایران شرایط مشابهی را با مردم سوریه در اوایل انقلاب تجربه کردند، تهاجم صدام به ایران خرابی ها و خسارت های بسیار برای کشور ما به همراه داشت و شهدای بسیار عزیز و گرانقدری را در راه دفاع از کشور و اسلام دادیم اما روحیه مقاومت، ایثار و ایستادگی که در مردم ایجاد شد بسیار ارزشمند و مبارک بود و کشور را در برابر بسیاری از توطئه ها ایمن کرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمنان فکر می‌کردند با جنگ می‌توانند ایران اسلامی را ضعیف کنند، اما به لطف الهی و رهبری بی‌بدیل امام خمینی (ره)، تهدید آن‌‎ها به فرصت تبدیل شد و ایران برای سال‌ها در برابر خباثت ها و حیله های دشمنان بیمه شد.

وی اظهار داشت: روحیه مقاومت و ایستادگی ملت سوریه بود که باعث پیروزی آنها در برابر توطئه های دشمنان شد و امروز کشورهای اروپایی و مرتجع عربی که روزی سفارتخانه های خود را در سوریه بستند، به دنبال برقراری رابطه با این کشور هستند.

وی با بیان اینکه ما نتیجه ایمان و توکل به خدا را در سوریه مشاهده کردیم افزود: در ابتدای فتنه داعش بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند به دلیل آنکه استکبار و مرتجعان منطقه علیه سوریه متحد شده اند، نابودی این کشور قطعی است اما رهبر معظم انقلاب فرمودند ما با توکل به خداوند و استمداد و نصرت الهی از مردم سوریه و مقاومت حمایت خواهیم کرد.

۷۴۸۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =