۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۱
کد خبرنگار: 1676
کد خبر: 83361461
۱ نفر

برچسب‌ها

١٧ کانتینر سنگ معدنی از چابهار به چین صادر شد

چابهار- ایرنا - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: ١٧ دستگاه کانتینر ٢٠ فوت حاوی سنگ های معدنی از ابتدای امسال تاکنون از این بندر بارگیری و به مقصد چین صادر شده است.

مجتبی محمدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صادرات مواد معدنی از بندر شهید کلانتری نوید دهنده روزهای خوش برای ترانزیت کالا است و این امر می‌تواند به افزایش سبد کالاهای صادراتی این بندر منجر شود.

وی بیان کرد: روند رو به رشد صادرات سنگ‌های معدنی از بندر شهید کلانتری چابهار را در آینده شاهد خواهیم بود که این خود زمینه ساز توسعه صادرات خواهد شد.

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: تعداد کانتینرهای صادراتی سنگ‌های معدنی برای نخستین بار ناچیز است ولی این می‌تواند راهگشای صادرات سایر محموله‌های از این دست باشد که به سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: صادرات سنگ‌های معدنی به دلیل ویژگی‌های بندری بندر چابهار از قبیل عمق مناسب اسکله، وجود تجهیزات راهبردی، تخفیف‌های تعرفه‌ای و ترافیک پایین جاده‌ای به عنوان یکی از بازارهای هدف بندر چابهار در سال‌های اخیر مورد توجه واقع شده است.

محمد زاده ادامه داد: وجود معادن غنی در استان سیستان و بلوچستان و مسافت زمینی کوتاه آن تا بندر چابهار ضرورت ایجاد بسترهای مناسب جهت انتقال، بارگیری و صادرات این قبیل کالاها را دوچندان کرده است.

به گزارش ایرنا، بندر چابهار موقعیت مناسبی برای حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ (حمل و نقل دریایی) کالا دارد و بهترین و کم هزینه ترین مسیر ترانزیت به کشورهای آسیای میانه و افغانستان و سایر کشورها است.

۳۰۴۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =