۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۸
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83361457
۰ نفر

برچسب‌ها

شبکه توزیع کالاهای اساسی در خراسان رضوی هوشمند می شود

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شبکه توزیع کالاهای اساسی در این استان از هفته آینده با همکاری اتاق های اصناف هوشمند می شود.

راضیه علیرضایی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سهمیه بندی کالا و توزیع کالابرگ الکترونیکی مطرح نیست و هوشمند سازی شبکه توزیع راهی برای عبور از شیوه سنتی و توزیع کالا به صورت هوشمند است.

وی اظهار داشت: در این روش شبکه توزیع به صورت هوشمند در اختیار اتاق اصناف قرار می گیرد تا ضمن رعایت عدالت توزیعی، ترتیبی اتخاذ کند که همه مردم از این کالاها بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی اولین استانی است که در این زمینه پیشقدم شده است گفت: فرآیند این کار در دست بررسی است و در حال هماهنگی با تهران هستیم که اتاق اصناف بتواند هوشمند سازی شبکه و توزیع کالاهای اساسی را از این طریق آغاز کند.

معاون توسعه امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: از ابتدای سال گذشته با مسائلی نظیر کمبود کالا و تغییرات قیمت آن مواجه بودیم که در این راستا تامین و کنترل قیمت کالاهای اساسی مانند مواد پروتئینی، گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر، لاستیک، برنج و حبوبات در دستور کار کارگروه تنظیم بازار استان قرار گرفت.

علی غفوری مقدم افزود: از سال گذشته تاکنون ۳۱ هزار تن شکر در حوزه صنف و صنعت، پنج هزار تن شکر در حوزه خانوار استان توزیع شد که منجر به کاهش قیمت و رسیدن آن به میانگین هر کیلو ۴۰ تا ۴۵ هزار ریال گردید.

وی اظهار داشت: بخشی از شکر طرح تنظیم بازار به به واحدهای قندساز داده شده است تا قند تنظیم بازار تولید شود که عرضه این قند قیمت آن را در سطح بازار ۴۰ درصد کاهش داد.

وی گفت: در این مدت بیش از چهار هزار تن گوشت منجمد مرغ از محل طرح تنظیم بازار توزیع شد که با تدابیر انجام گرفته برای توزیع گوشت مرغ گرم نیز میانگین قیمت آن در بازار به هر کیلو ۱۰۰ هزار ریال رسیده و از میانگین آن در کشور کمتر است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: در حوزه گوشت قرمز تاکنون سه هزار و ۳۰۰ تن انواع گوشت قرمز، شامل گوشت منجمد گوساله، گوشت منجمد گوسفند، گوشت گرم گوساله و گوشت گرم گوسفند از منابع داخلی و وارداتی در استان تامین و توزیع شده که باعث متعادل شدن قیمت آن در بازار شده است.

وی توزیع ۶ هزار تن انواع برنج با قیمت مصوب طرح تنظیم بازار و توزیع ۷۲ هزار و ۹۵۰ حلقه لاستیک سنگین در اندازه های مختلف از طریق شبکه حمل و نقل درون شهری و برون شهری را از دیگر اقدامات کارگروه تنظیم بازار استان برشمرد.

وی اظهار داشت: تلاش بسیار صورت گرفته که شبکه توزیع کالاهای اساسی در استان گسترش یابد و در این راستا هر هفته عمده کالاهای اساسی در بازارهای شهرداری به قیمت مصوب توزیع می شود.

۷۴۸۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =