۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۹
کد خبرنگار: 1461
کد خبر: 83361446
۰ نفر

برچسب‌ها

اهالی دهستان فاریاب رودان در انتظار تامین آب شرب

بندرعباس- ایرنا- افزایش دمای هوا در آخرین ماه از فصل زیبای بهار، مشکلات عدیده ای را برای مردم بوجود آورده است، گرمای هوا در این روزها موجب شده اهالی دهستان فاریاب رودان با مشکل کمبود و افت فشار آب شرب دست و پنجه نرم کنند.

کمبود، افت فشار و جیره بندی آب شرب در روزهای گرم و نفس گیر آخرین ماه زیبای بهار، نارضایتی و گلایه شدید اهالی این دهستان را به دنبال داشته است.

عده‌ای از اهالی این دهستان در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشتند: در این شرایط اقتصادی، کمبود، افت فشار و جیره بندی آب شرب، مشکلات مردم را دوچندان و هزینه‌های قابل توجهی را بر مردم تحمیل کرده است.

آنها افزودند: به علت کمبود، افت فشار و جیره بندی آب شرب، بیشتر اهالی و ساکنان این دهستان آب مورد نیاز خود را از طریق چاه‌های کشاورزی که بیشتر این چاه‌ها در فاصله‌ای نه چندان دور از مناطق مسکونی واقع شده است، تأمین می‌کنند.

تأمین آب شرب و غیر شرب خانواده ها از چاه‌های کشاورزی

یکی از اهالی این دهستان، که دارای یک نوزاد ۲۰ روزه است، گفت: به علت کمبود آب و جیره بندی این مایه حیاتی، در بیشتر مواقع، آب مورد نیاز خانواده خود را جهت مصارف شرب و غیر شرب، از طریق چاه‌های کشاورزی تأمین می‌کند.

محمد داوری که یکی از کسبه این دهستان است، بیان کرد: برای دسترسی به آب شرب سالم و بهداشتی جهت رعایت بهداشت، نظافت مغازه و حفظ سلامت مردم، طی روزهای اخیر هزینه‌های قابل توجهی را پرداخت کرده است.

وی از مسؤولان خواست هر چه سریع‌تر نسبت به برطرف کردن مشکل کمبود آب شرب دهستان فاریاب اقدام نمایند.

یکی دیگر از اهالی این دهستان خاطر نشان کرد: تأمین آب شرب از طریق چاه‌های کشاورزی که در محدوده مناطق مسکونی واقع شد، سلامت اهالی را تهدید می‌کند و مسؤولان باید هر چه سریع‌تر نسبت به برطرف کردن مشکل کمبود آب در این دهستان اقدام کنند.

علی محسنی بیان کرد: با توجه به افزایش دمای هوا طی روزهای اخیر مشکلات اهالی دوچندان شده و مشکل کمبود آب، بیشتر از هر زمان دیگری، آزار دهنده، محسوس و ملموس شده است.

افزایش دما و افزایش مصرف

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان رودان در گفت و گو با ایرنا با تأیید مشکل کمبود و افت فشار آب در مجتمع آبرسانی فاریاب رودان گفت: به علت افزایش دمای هوا و افزایش مصرف آب، از اول خرداد ماه مشکل افت فشار آب در این مجتمع به وجود آمده است.

علی محمودی افزود: در این مجتمع مشکل قطعی آب وجود ندارد و برای دسترسی تمامی اهالی به آب شرب مورد نیاز، از ابتدای خرداد ماه، آب جیره بندی شده است.

وی از اعلام آمادگی آب و فاضلاب روستایی جهت تأمین آب شرب این دهستان به صورت سیار خبر داد و خاطر نشان کرد: در صورت نیاز، آبرسانی به صورت سیار و با تانکر انجام می‌شود.

محمودی با اشاره به اینکه مشکل کمبود و افت فشار آب مجتمع آبرسانی فاریاب رودان ظرف یک ماه آینده برطرف می‌شود، بیان کرد: برای تأمین آب مورد نیاز این مجتمع یک حلقه چاه جدید حفر شده و با تجهیز و بهره برداری از این چاه، مشکل کمبود آب این مجتمع آبرسانی ظرف یک ماه آینده برطرف خواهد شد.

این مسؤول با بیان اینکه بیشتر روستاهای شهرستان رودان با مشکل افت فشار آب شرب مواجه هستند، از مردم خواست با مصرف بهینه آب، کمک کنند تا با کمترین تنش آبی، فصل تابستان را پشت سر بگذاریم.

محمودی در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون ۲۴ هزار و ۵۰۰ مشترک آب روستایی در شهرستان رودان وجود دارد که از این تعداد ۷۰۰ انشعاب به مجتمع آبرسانی فاریاب رودان اختصاص دارد.

مجتمع آبرسانی فاریاب شهرستان رودان، آب شرب روستاهای فاریاب، تنگ رود، صحرا رود و بلاکستون را تأمین می‌کند.

دهستان فاریاب با بیش از ۲ هزار نفر جمعیت در ۱۲ کیلومتری دهبارز، مرکز شهرستان رودان واقع شده است.

شهرستان رودان با بیش از ۱۲۴ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

۷۱۹۶ /‏۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =