۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83361437
۰ نفر

برچسب‌ها

سند دانش بنیان استان بوشهر تایید نهایی شد

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: سند دانش بنیان این استان پس از ۲ سال کار و اصلاح تایید نهایی شده و باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در شورای دانش بنیان استان بوشهر افزود: با نگاهی مبتنی بر این سند مقرر شده توسعه این استان در زمینه های مختلف بر مبنای دانش پیگیری شود.

وی بیان کرد: در این زمینه تمامی ظرفیت ها و امکاناتی که توسعه استان بوشهر را دنبال می کنند پایه آنها براساس این سند دانش بنیان طرح می شود.

گراوند افزود: چنانچه این سند اجرایی شود توسعه استان شتابان شده و استفاده مناسب تری از ظرفیت های موجود صورت می گیرد.

وی افزود: با تاکیدهای مقام معظم رهبری نسبت به تهیه سند آمایشی سرزمینی، اقدام شده که در تدوین سند دانش بنیان علاوه بر توجه به آمایش سرزمینی، ظرفیت‌های استان بوشهر در ابعاد نیروی انسانی توانمند و قابلیت‌های جغرافیایی مدنظر قرار گرفته است.

گراوند تاکید کرد: سند دانش بنیان استان بوشهر گشایش گر افق‌های خوبی پیش‌روی استان بوشهر و کشور است که باید از این ظرفیت نهایت استفاده صورت گیرد.

استاندار بوشهر افزود: با این سند براساس یک برنامه پنج ساله تا افق ۱۴۰۴ توسعه همه جانبه استان بر پایه دانش روز طرح ریزی می شود.

وی گفت: اجرای شهر هوشمند بوشهر در این ارتباط تدوین و عملیاتی شده که نقش تاثیرگذاری در توسعه شتابان و ارائه خدمات به جامعه هدف دارد.

استاندار بوشهر گفت: اقتصاد مبتنی بر دانش بنیانی به فراخور اهمیتی که دارد زمینه خودکفایی اقتصادی و علمی کشور را نیز بیش از پیش فراهم می‌کند.

گراوند بیان کرد: همان طور که استان بوشهر با ظرفیت پارس جنوبی در اقتصاد ملی تاثیرگذار شده می تواند جایگاه تولید بسیاری از محصولات کشاورزی، ذخایر دریایی و گیاهان دارویی شود و با بهره گیری از آنها در اقتصاد ملی نقش آفرینی کند.

وی افزود: ظرفیت‌های مهم استان بوشهر با بهره گیری از رویکرد سنتی در تولید محصولات قابلیت تحقق ندارد و باید با استفاده از دانش و فناوری نوین برای شکوفایی آنها گام برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: این استان پیش از آنکه منطقه ویژه اقتصادی تجاری باشد با داشتن توانمندی‌های گوناگون می‌تواند در منطقه ویژه علم و فناوری نقش آفرینی کند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: این استان به فراخور ظرفیتش می‌تواند به یک قرارگاه علمی برای حوزه خلیج فارس تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های مهم جغرافیایی و انسانی قوی در استان بوشهر، منطقه ویژه علم و فناوری می‌تواند در تولید همه محصولات دانش بنیان بر اساس ظرفیت‌ها نقش آفرینی کند.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =