۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 1677
کد خبر: 83361427
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون وزیر کشور: هیچ جریان سیاسی حذف شدنی نیست
عرف معاون سیاسی وزیر کشور

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی وزیر کشور گفت: هیچ گروه، جریان سیاسی و سلیقه سیاسی را نمی‌شود حذف کرد و از این رو لازم است همه در کنار هم در راستای اعتلای کشور حرکت کنیم.

جمال عرف عصر چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی روحانیون، معتمدین، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان کردستان اظهار داشت: مبنای سیاسی کشور در این است که باید یاد بگیریم با هم گفت و گو کنیم و در قالب رأی گیری های مختلف جناج های مختلف سیاسی و فکری مسئولیت‌های خود را عهده دار شوند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود پس از انتخابات کار بزرگی را برای کشور انجام دهیم از این روز لازم است تشکل و احزاب سیاسی با آرامش وارد انتخابات شوند با محبت بیشتر به گفت و گو و گفتمان توسعه بپردازند.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های جامعه افزود: دولت دوازدهم در شهریور سال ۹۶ کار خود را شروع کرد و پس از مدتی عملاً وارد اعتراضات دی ماه ۹۶ شدیم که بیشتر انرژی دولت به آن معطوف شد.

وی یادآور شد: چند ماه پس از این جریان آمریکا به صورت یکجانبه از تفاهم نامه بین المللی برجام خارج و برخی کشورها را نیز مجبور به تبعیت از خود برای تحربم ایران اسلامی کرد.

عرف تاکید کرد: جمهوری اسلامی خواست در برابر این اقدام غیر قانونی ایستادگی کند و در این راستا در کشور برخی تصمیمات کلان در مراکز فرا قوه‌ای انخاذ شد.

وی با بیان اینکه باور دارم دولت در شرایط سختی کار می‌کند چون در شرایط عادی قرار نداریم و از این رو باید متناسب با این شرایط خود را تنظیم کنیم، گفت: طرف مقابل هم دو راه شامل تسلیم یا مقابله را پیش روی ما قرار داد و همه عقلای کشور نیز خواهان مقاومت هستند.

عرف افزود: مسیر مقاومت به تناسب فعالیت‌های خود هزینه‌های خاصی دارد و لازم است متناسب با آن گفتمان مقاومت و استقامت را در جماعه تقویت کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص استفاده از توانمندی‌های فرهیختگان کرد زبان اظهار داشت: دولت دوازدهم عدالت از جوانب مختلف را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا اکنون وزیر نفت و برخی معاوانان وزار، رئیسان سازمان‌ها و فرمانداران و استاندارنی از قوم کرد انتخاب شده اند و علاوه بر آن از ۱۰ فرماندار استان کردستان ۶ فرماندار کرد و اهل سنت هستند.

وی افزود: در این دولت علاوه بر اقلیت‌های دینی به بانوان نیز فرصت خدمتگذاری اعطا شده که وزیر کشور نیز در این راستا به استانداران اجازه داده معاون توسعه منابع خود را از بین بانوان انتخاب کنند.

عرف اضافه کرد: تا قبل از هر دو دوره تدبیر و امید ۹۴ تشکل غیر دولتی در این استان وجود داشت که این تعداد اکنون به ۵۷۶ تشکل رسیده است.
وی با اشارە بە اینکە دولت تصمیم گرفته در مسیر رفع تبعیض از مناطق پیرامونی حرکت کند، یادآور شد: اگر چه با نقطه ایده آل فاصله داریم اما گام های مهمی نیز در همین راستا برداشته شده است.
عرف در ادامه با بیان اینکه در پایان سال انتخابات مجلس را پیش رو داریم، اضافه کرد؛ جریانات سیاسی باید با آرامش وارد انتخابات شوند.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =