مقابله با اعتیاد نیازمند استفاده از علم روز و رفتار کارشناسی است

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه عوامل مختلفی در وقوع اعتیاد و افزایش آن مؤثر است گفت: ما برای مقابله با اعتیاد، نیازمند استفاده از علم روز، تکنولوژی و رفتارهای کارشناسی هستیم.


به گزارش ایرنا، داود گرشاسبی روز چهارشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند با تاکید بر اهمیت موضوع پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: نهادهای آموزشی و پرورشی باید بیشتر در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند.
وی افزود: مسوولین مربوط باید با نیازهای مخاطبین در حوزه مواد مخدر آشنا شده و جهت برون رفت از معضل اعتیاد راهکار ارائه کنند.
فرماندار ویژه مرند ضمن اشاره به ضرورت تولید فکر خاطرنشان کرد: وظیفه ما در برابر افزایش اعتیاد به مواد مخدر که کلیه حوزه‌ها را متأثر می‌کند، مقابله، پیشگیری و رفتارسازی است.
وی همچنین با بیان اینکه عوامل مختلفی در وقوع اعتیاد و افزایش آن مؤثر است، گفت: ما برای مقابله با اعتیاد، نیازمند استفاده از علم روز، تکنولوژی و رفتارهای کارشناسی هستیم.
گرشاسبی دلیل وقوع بسیاری از جرایم را اعتیاد دانست و افزود: مسوولین و دستگاه‌های متولی باید در جهت پیشگیری از رشد اعتیاد در شهرستان احساس مسوولیت کرده و راهکار ارائه کنند.
فرمانده انتظامی مرند نیز رویکرد این نهاد را در خصوص اعتیاد، آموزشی، اقناعی و پیشگیری بیان کرد و گفت: نیروی انتظامی مرند آماده است در راستای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، دوره‌های آموزشی را در کارخانه ها، ادارات، مدارس و سایر محل‌ها برگزار کند.
سرهنگ کاظم دهقانی در مورد اقدامات سه ماهه نیروی انتظامی مرند در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز اظهار داشت: از ابتدای امسال، تعداد ۱۷ کلاس آموزشی در مدارس، ۱۱ نمایشگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌ها، ۱۰ دوره آموزشی در مساجد و ادارات و یک مورد نیز برای حجاج بیت الله الحرام برگزار کردیم.
وی افزود: امسال حدود ۳ هزار برگ پوستر، تراکت و بنر در سطح شهرستان توزیع شده و برای بیش از ۲۵۰۰ نفر نیز آموزش ارائه شده است.
فرمانده انتظامی مرند خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر، ۵۹ فقره پرونده در موضوع خرده فروشی تشکیل و با آنها برخورد شده است که نسبت به سال قبل، با یک درصد افزایش مواجه بودیم.

/ ‌۳۰۷۱/‌۹۹۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =