استاندار آذربایجان شرقی: پیروزی در جنگ اقتصادی نیازمند باورپذیری عمومی است

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در یک جنگ اقتصادی قرار داریم، افزود: برای اینکه جامعه به باور عمومی در این زمینه برسد نیازمند کار فرهنگی هستیم زیرا پیروزی بدون پذیرش وضعیت موجود ممکن نیست و خانواده‌های شهدا می‌توانند در این خصوص مؤثر باشند.

محمدرضا پورمحدی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از پدران شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز به خاطر خون‌های پاک شهدا و سختی‌هایی است که پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا در این راه کشیده‌اند.

وی افزود: اگر جوانان پاک ما در مقابل متجاوزان و دشمنان انقلاب سینه سپر نمی‌کردند معلوم نیست که امروز نام و نشانی از ایران اسلامی باشد؛ بنابراین آحاد مردم باید قدردان شهدا و خانواده‌های آنان باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حضور در هر مراسمی که به نام شهدا برگزار می‌شود مایه افتخار و سربلندی است، افزود: خدمت به خانواده‌های شهدا را وظیفه دینی و اخلاقی خود می‌دانیم.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم افتخار بزرگی است که در این شرایط سخت نصیب مسئولان کشور شده است، گفت: ما مدیون انقلاب و نظام هستیم و باید حق‌شناس و قدردان باشیم و در این راه محتاج دعای خیر پدران و مادران شهدا و ایثارگران عزیز هستیم.

پورمحمدی افزود: هیچ مدیری بدون پشتوانه افراد باتجربه و آگاه موفق نمی‌شود و ما نیز به عنوان مدیران استان از دیدگاه‌ها و نظرات خانواده‌های شهدا به‌عنوان گروه مرجع و مورد اعتماد مردم استقبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف دشمن از جنگ اقتصادی، غفلت جامعه از مسائل فرهنگی است، در حالی که انقلاب ما یک انقلاب دینی و فرهنگی است و نباید شاهد دهن‌کجی به ارزش‌ها باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: البته بخش عمده‌ای از مشکلات و ناهنجاری‌های فرهنگی هم ریشه اقتصادی دارد و اگر بتوانیم مسأله اشتغال جوانان را حل کنیم بسیاری از مشکلات فرهنگی هم حل می‌شود.

پورمحمدی گفت: کارهای بزرگی در حوزه اشتغال‌زایی استان در حال انجام است که با اجرای آنها در صنایعی مانند مس، نفلین سینیت و خودروسازی، ده‌ها هزار فرصت شغلی برای جوانان استان ایجاد خواهد شد.

در این دیدار صمیمی، پدران شهدا و ایثارگران دفاع مقدس نیز ضمن قدردانی از حسن توجه استاندار آذربایجان شرقی به مسائل ایثارگران و خانواده‌های شهدا، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را در خصوص مسائل مختلف بویژه موضوعات فرهنگی جامعه بیان کردند.
۳۰۷۱/‏۵۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =