۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83361397
۰ نفر
کاپلو: آرژانتینِ مارادونا بهتر از آرژانتینِ مسی است

تهران- ایرنا- «فابیو کاپلو» سرمربی اسبق رئال مادرید برخلاف منتقدان، معتقد است مجموعه تیم ملی آرژانتین مقصر ناکامی های اخیر آنان است و تفاوت «لیونل مسی» با «دیگو مارادونا» این است که آژانتینِ در دوران مارادونا قدرتمند تر و با کیفیت تر از آرژانتین‌ در دوران مسی است.

شروع ضعیف و آزاردهنده آرژانتین در کوپا آمریکای ۲۰۱۹ توجه منتقدان را بار دیگر به خود جلب کرده است، به ویژه «لیونل مسی» مرد شماره یک آنها؛ اما این افکاری نیست که «فابیو کاپلو» را مشغول کرده است.

در واقع سرمربی اسبق رئال مادرید مخالفت خود را به شکلی بی پرده در رابطه با این نظر که مسی باید بهتر ا ز «دیگو مارادونا» عمل کند، ابراز کرد.

کاپلو در این خصوص اظهار داشت: مردم در مورد هر دوی آنها حرف می‌زنند اما آرژانتینِ مارادونا قدرتمندتر بود و نسبت به آرژانتینِ مسی با کیفیت تر بازی می‌کرد.

وی ادامه داد: او (مسی) بازیکنان بهتری را در خط حمله روبروی خود دارد اما در خط هافبک و دفاع این طور نیست و این مشکل اصلی آرژانتین است؛ مسی بازیکن فوق العاده ای است؛ او زندگی‌اش را صرف فکر کردن به فوتبال می‌کند، برخلاف کسی مثل «نیمار» که فقط به تجارت فکر می‌کند.

این در حالی است که «دیگو سیمئونه» هموطن مسی و سرمربی اتلتیکو مادرید موافقت خود را با نظر کاپلو اعلام کرد و اظهار داشت: مسی در هر لحظه از بازی می‌تواند راه نجاتی پیدا کند اما برای این کار به یک تیم نیاز دارد؛ بازیکنانی که با مسی بازی می‌کنند باید درک کنند که چه پتانسیلی دارند؛ پتانسیلی عظیم که در شخصیت تک تک آنان پنهان شده است؛ مسی نیاز دارد که تمام هم تیمی‌هایش زمانی که در کنار او بازی می‌کنند، احساس امنیت و اعتماد داشته باشند. در مورد کلاس بازی و جایگاه مسی شکی ندارم و او می‌تواند خود را با هر شرایطی وفق دهد چرا که طالب پیرزی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =