۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83361394
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت گندم و جو در استان قزوین آغاز شد

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آغاز برداشت گندم و جو در ۱۷۶ هزار و ۹۸۵ هکتار از مزارع کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی جهاد کشاورزی قزوین، فاطمه خمسه با اعلام این خبر گفت: کار برداشت گندم از سطح ۱۴۵ هزار و ۶۹۵ هکتار و برداشت جو از ۳۱ هزار و ۲۹۰ هکتار مزارع کشاورزی استان آغاز شده است.

خمسه پیش بینی کرد: امسال ۳۲۸ هزار تن گندم تولید و ۳۰۰ هزار تن خریداری شود.

وی گفت: همچنین پیش بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار تن جو برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بالغ بر ۴۰ هزار تن جو از سطح مزارع کشاورزی استان برداشت و به صورت توافقی از کشاورزان خریداری شده است.

خمسه افزود: در سال زراعی جاری ۲۱ مرکز خرید در سطح شهرستان‌های استان شامل، سه مرکز در تاکستان، سه مرکز در بوئین زهرا، چهار مرکز در البرز، چهار مرکز در آبیک، چهار مرکز در قزوین و سه مرکز در آوج کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با شرکت خدمات بازرکانی دولتی (اداره غله) استان، کار خرید گندم در ۲۱ مرکز یاد شده از ساعت هشت صبح تا ۲۰ عصر انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان ساخت: از تعداد ۲۱ مرکز خرید، پنج مرکز خرید کارخانه آرد، هشت مرکز تعاون روستایی و مابقی سیلو و انبارهای مجهز به بخش خصوصی با نظارت کامل سازمان جهاد کشاورزی بوده که آماده خرید گندم از کشاورزان هستند.

وی با اشاره به تعیین چهار مرکز برای خرید تضمینی جو از کشاورزان در استان، گفت: این مراکز آماده دریافت و خرید محصول با نرخ دولتی هر کیلو ۱۱ هزار و ۳۶۰ ریال هستند.
۶۱۰۱