انحصارگرایی در توزیع مواد اولیه دندانپزشکی به این حوزه آسیب می زند

شیراز - ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه انحصارگرایی در توزیع مواد اولیه دندانپزشکی به این حوزه آسیب می زند گفت: باید مراقب باشیم که از انحصارگرایی در توزیع بعضی از مواد اولیه مورد نیاز حوزه دندانپزشکی و دندان سازی جلوگیری شود تا یک رقابت آزاد در توزیع مواد اولیه دندانپزشکی و دندان سازی و ارایه خدمات انجام شود.

دکتر عبدالخالق کشاورزی روز چهارشنبه در کنفرانس علمی دندانپزشکان و لابراتوارهای پروتز دندانی در شیراز بر انسجام صنفی در حوزه های مختلف پزشکی و پیراپزشکی، تاکید کرد و گفت: به دلیل شرایط کشور، دندانپزشکان و دندان سازان برای تهیه مواد اولیه و تجهیزات این حوزه با مشکل هستند، اما همه تلاش دارند همراه مردم باشند و در این شرایط نیز به بهترین شکل به مردم خدمت کنند.

کشاورزی در زمینه اهمیت برگزاری این کنفرانس های علمی بیان کرد: لازم است همه با هم اصول علمی را با کمک اساتید و صاحب نظران دنبال کنیم تا محصولات و فرایندها را بهینه سازی کنیم و بتوانیم بهترین خدمت ممکن را ارایه دهیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: بحث تعرفه های نظام پزشکی باید به گونه ای تعیین شود که حق پزشک و حق بیمار ضایع نشود و خدمات دندانپزشکی و دندان سازی سطح بندی شود.

این مقام مسوول اضافه کرد: یکی از مسایل حوزه دندانپزشکی این است که به جز ۱۷ خدمت که تحت پوشش بیمه های پایه است، مابقی خدمات تعرفه مشخصی ندارد اما در استان فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کمک سازمان نظام پزشکی و انجمن دندانپزشکی، تعرفه ها برای ۱۰۰ خدمت مشخص شده است.

رییس اداره امور دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رییس کنفرانس علمی دندانپزشکان و لابراتوارهای پروتز دندانی نیز گفت: در استان فارس اتحاد خاصی بین دندانپزشکان، اداره دندانپزشکی، انجمن دندانپزشکی و نظام پزشکی وجود دارد که باعث ارتقای خدمات در این استان شده است؛ چرا که هدف همه ما خدمت به مردم است و باید در این راستا گام برداریم.

دکتر کوروش افشین پور افزود: یکی از وظایف اداره دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آموزش است که این آموزش ها در حال انجام است و یکی از اهداف برگزاری این سمینار نیز، ارایه آموزش های علمی و نوین به شرکت کنندگان است.

وی با اشاره به مسایل مختلف حوزه دندانپزشکی، بر تعامل و مشارکت برای برطرف شدن این مسایل، تاکید کرد.

دبیر اجرایی کنفرانس علمی دندانپزشکان و لابراتوارهای پروتز دندانی هم گفت: این کنفرانس سه روزه، به صورت دو همایش برای دندانپزشکان و تکنسین های پروتز دندانی برنامه ریزی شده است که شامل میزگردهای علمی و کارگاه های کاربردی است.

دکتر علی اکبر زندی افزود: در این کنفرانس علمی، ۱۸ سخنران برای دندانپزشکان در نظر گرفته شده است؛ در زمینه تکنسین های پروتز دندانی نیز ۱۵ سخنران در بخش تئوری و پنج سخنران برای بخش کارگاهی مشخص شده که تازه ترین مطالب و دستاوردهای علمی، به شرکت کنندگان ارایه می شود.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی با حضور ۲۰ شرکت تجهیزات دندانپزشکی در ۲۰ غرفه در حاشیه این کنفرانس سه روزه، خبر داد.

۶۱۱۳

اخبار مرتبط