وکیل بین‌المللی فوتبال: پرسپولیس باید از برانکو و الاهلی به فیفا شکایت کند

تهران- ایرنا- یک وکیل بین‌المللی فوتبال گفت که باشگاه پرسپولیس باید هر چه سریع‌تر از برانکو و باشگاه الاهلی عربستان به کمیته تعیین وضعیت فیفا شکایت کند.

آرش شکرریز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس اظهار داشت: قوانین نقل و انتقالات فیفا علل موجهی را برای فسخ یک قرارداد در نظر گرفته است که آنها را دلایل موجه ورزشی می‌نامند؛ بنابراین با وجود اصل احترام قراردادها، یک قراردادی می‌تواند در پایان فصل به سبب یکی از علل موجهه ورزشی فسخ شود.

این وکیل دادگستری افزود: طبق ماده ۱۵ قانون نقل و انتقالات فیفا، هر زمان باشگاهی بیش از سه ماه حقوق فرد حرفه‌ای یا اشخاص رسمی فوتبال را پرداخت نکند، آن فرد می‌تواند قرارداد خود را فسخ کند اما در بحث جدایی برانکو از پرسپولیس شاهد برخی اظهارات اشتباه هستیم.

شکرریز اضافه کرد: اولاً برخی گفته‌اند که ماده ۱۷ قانون نقل و انتقالات فیفا فقط مشمول بازیکنان است و مشمول سرمربیان نمی‌شود در حالی که اگر به حکم فیفا علیه باشگاه پرسپولیس در پرونده شکایت مانوئول ژوزه نگاه کنیم، می‌بینیم که در این حکم به قوانین نقل و انتقالات فیفا اشاره شده و آن را مشمول سرمربیان نیز دانسته است.

این وکیل بین‌المللی فوتبال ادامه داد: ثانیاً طبق بند ذیل ماده ۱۵ قانون نقل و انتقالات فیفا، فرد حرفه‌ای ۱۵ روز از اتمام آخرین بازی باشگاه تحت قرارداد خود فرصت دارد، قرارداد را فسخ کند این در حالی است که آخرین مسابقه پرسپولیس روز ۱۲ خرداد انجام شده و مهلت ۱۵ روزه، ۲۷ خرداد پایان یافته است. بنابراین برانکو از ۱۲ خرداد، ۱۵ روز حق داشته به دلیل به تعویق افتادن دستمزد و حقوق خود، قرارداد را فسخ کند اما این کار را نکرده و در تاریخ ۲۸ خرداد وکیل او به باشگاه پرسپولیس رفته و خواستار اقاله قرارداد (فسخ دو طرفه قرارداد) شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه برانکو برای فصل بعد نیز با پرسپولیس قرارداد داشته و در مهلت ۱۵ روزه ذکر شده در قوانین فیفا نیز برای فسخ اقدام نکرده است، این قرارداد به قوت خود باقی می‌ماند.

شکرریز توضیح داد: آنچه از شواهد بر می‌آید، برانکو در مهلت ۱۵ روزه پس از آخرین بازی پرسپولیس، قرارداد خود را فسخ نکرده و پرسپولیس نیز بارها به او اعلام کرده دستمزدش آماده است و برای دریافت دستمزد می‌تواند به تهران رجوع کند.

این وکیل بین‌المللی فوتبال تاکید کرد: در شرایط فعلی انتقال برانکو به باشگاه الاهلی عربستان شامل مجازات‌های مندرج در ماده ۱۷ آئین‌نامه نقل و انتقالات فیفا مانند محرومیت باشگاه عربستانی از دو پنجره نقل و انتقالات، محرومیت افرادی که در این انتقال نقش داشتند و پرداخت غرامت به پرسپولیس معادل یک و نیم برابر قرارداد برانکو است.

شکرریز گفت: بر این اساس، باشگاه پرسپولیس باید فی الفور از برانکو و باشگاه الاهلی عربستان به کمیته تعیین وضعیت فیفا شکایت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =