۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83361341
۰ نفر

برچسب‌ها

وکلا روند رسیدگی به پرونده ها در محاکم قضایی را تسهیل می کنند

مراغه - ایرنا - رئیس دادگستری مراغه با اشاره به نقش وکالت در اعاده دادرسی در دستگاه قضایی گفت: وکلا به عنوان نمایندگان مردم، می توانند روند رسیدگی به پرونده ها در محاکم قضایی را تسهیل کنند.

به گزارش ایرنا، حبیب قنبرزاده روز چهارشنبه در دیدار جمعی از وکلای مراغه به مناسبت هفته قوه قضائیه افزود: وکالت می تواند خطا در قضاوت را به حداقل برساند.
وی با بیان اینکه قانون مداری و اخلاق مداری لازمه وکالت است ادامه داد: تعامل وکلا با دستگاه قضایی زمینه ساز تعالی حقوقی و احقاق حقوق مردم در محاکم خواهد بود.
قنبرزاده اضافه کرد: با وجود تلاش وکلا برای تحقق عدالت در پرونده های قضایی، برخی مخاطرات ناشی از عدم آگاهی های لازم از سوی اصحاب دعوی، این قشر حقوق مدار را تهدید می کند.
وی گفت: بر این اساس انتظار از جامعه وکالت این است که با آگاه سازی مناسب در بین طرفین دعوی، عدالت در پرونده های قضایی تحقق یابد.
وی افزود: وکلا نیز در رسیدگی به پرونده موکلان خود، اطلاعات خصوصی و شخصی آنان را فاش نکرده و امانتدار مردم باشند چراکه قداست محاکم قضایی بر همگان قابل احترام است.
دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز گفت: وکلا در حقیقت تربیت یافته دستگاه حقوقی و قضایی برای تحقق عدالت اسلامی در جامعه کنونی هستند.
نادر نجد افزود: با توجه به جایگاه حقوقی و قضایی وکالت، آموزش و ارتقای آگاهی و توانمندی های حقوقی وکلا برای دفاع مناسب از پرونده ها در محاکم دادرسی ضروری است.
وی اضافه کرد: وکلا همچنین در قبال آموزش و بکارگیری کارآموزان وکالت احساس مسئولیت و دقت نظر بیشتری داشته باشند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/‌۷۴۸۷

اخبار مرتبط