آذربایجان غربی در زمینه مراکز یادگیری محلی پیشرو است

ارومیه- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه این استان در زمینه مراکز یادگیری محلی در سطح کشور پیشرو است، گفت: ۴۹ مرکز یادگیری محلی در استان فعالیت می کند که از این تعداد ۴۵ مرکز غیردولتی و چهار مرکز مشارکتی می باشد.

به گزارش ایرنا علی اکبر صمیمی روز چهارشنبه در آیین افتتاح دوره تربیت مدرس شهرستانی با بیان اینکه مراکز یادگیری محلی در جذب و آموزش مهارت های زندگی نقش مهمی دارد، افزود: رویکرد سازمان نهضت سوادآموزی کشور گسترش مراکز یادگیری محلی است.

وی با اشاره به ویژگی های آموزش دهندگان توانمند، بیان کرد: آموزش دهنده موفق کسی است که بتواند علاوه بر آموزش سواد بر رفتار سوادآموزان تاثیر مثبت بگذارد.

صمیمی با بیان اینکه از نظر یونسکو باسواد کسی است که بتواند با آموخته هایش زندگی خود را بهبود بخشد؛ گفت: آموزش دهندگان باید رویکرد بیسوادان به زندگی را تغییر داده و چگونه بهتر زیستن را به این عزیزان یاد دهند.

معاون سوادآموزی استان با تاکید بر لزوم تقویت روابط میان فردی آموزش دهندگان با سوادآموزان جهت جذب به کلاس های درس، ادامه داد: باید عملکرد آموزش دهندگان در کلاس های درس مورد ارزیابی قرار گرفته و از زحمت های آموزش دهندگان فعال تقدیر گردد.

دوره تربیت مدرس شهرستانی برای ۳۶ نفر و به مدت ۶ روز در محل مجتمع ورزشی شهید رجایی ارومیه در حال برگزاری است.

آذربایجان غربی براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۵۱۲ هزار بی سواد است که از این تعداد ۱۹۴ هزار بی سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال هستند.

۷۱۲۵/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =