۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83361282
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی مهریز زیر پوشش کشت نشا قرار گرفت

یزد - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی مهریز گفت: ۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به خصوص در بخش مرکزی زیر پوشش کشت های نشایی شامل بادمجان، کلم، خیار سبز و گوجه قرار گرفت.

محمد جعفری عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توسعه کشت نشا برای نخستین بار با همکاری کشاورزان منطقه و هدف صرفه جویی آب در تولید محصولات کشاورزی انجام گرفت.

به گفته وی، این نوع کشت بر اساس شرایط آب و هوایی علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و فواید متعدد در این زمینه موجب کاهش هزینه تولید، صرفه اقتصادی برای کشاورز و سودآوری بیشتر می‌شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی از علاقه مندان برای ورود به این نوع کشت که شرابط خوبی در شهرستان دارد حمایت مادی دارد و نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی اقدام می‌کند.

جعفری تصریح کرد: اراضی بخش مرکزی و حومه شهر زمینه بسیار خوبی برای کشت نشا و همچنین ترویج محصولات گلخانه‌ای است که امیدواریم در سال زراعی جاری شاهد استقبال کشاورزان باشیم.

وی سطح اراضی کشاورزی مهریز را ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار ذکر کرد که حدود ۱۵ هزار بهره بردار در کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زارعی در این شهرستان فعالیت دارند که ۱۰ هزار هکتار آن باغی و بقیه زراعی است و میانگین سهم هر کشاورز ۱۱ هزار و ۶۶۷ مترمربع است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =