۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83361277
۰ نفر
خمین رتبه هشتم استان مرکزی در قبولی کنکور را دارد

خمین - ایرنا - مدیرآموزش و پرورش خمین گفت: رتبه هشتم استان مرکزی در قبول کنکور به این شهرستان اختصاص دارد.

به گزارش ایرنا، «عبدالرضا پیرحسین لو» روز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش خمین افزود: دانش آموزان این شهرستان از نظر علمی در سطح بالایی هستند.

وی ادامه داد: برای کسب رتبه برتر در کنکور حرکت مستمر و جدی باید در سطح مدارس، آموزشگاه های آزاد و خانواده ها ایجاد شود.

مدیر آموزش و پرورش خمین اظهار داشت: مراکز آموزشی شهرستان برای موفقیت دانش آموزان در کنکور نباید جزیره ای عمل کنند و این موفقیت به هماهنگی و تعامل تمام مراکز آمورزشی نیاز دارد.

پیرحسین لو با اشاره به اینکه ۱۶ مرکز آموزشی در شهرستان فضای فیزیکی مازاد دارند، گفت: ۱۰ مرکز آموزشی با کمبود فضای آموزشی مواجه است و جابه جایی و ادغام برخی مراکز این مشکل را حل می کند.

وی افزود: دانش آموزان از دوره هفتم تا نهم تحصیل به کارگاه نیاز دارند و ساخت و تجهیز هر کارگاه نیز ۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تامین این اعتبار با توجه به شرایط اقتصادی کشور میسر نیست.

مدیرآموزش و پرورش خمین ادامه داد: خمین به ساخت مدرسه جدیدی نیاز ندارد بلکه نظام آموزشی شهرستان در تجهیزات آموزشی با کمبود مواجه است.

پیرحسین لو گفت: پرونده ۴۶ متقاضی راه اندازی پیش دبستانی در مدارس دولتی تشکیل شده است و قانون حضور موسس پیش دبستانی به عنوان مربی می تواند مشکل جوانان تحصیل کرده شهرستان را حل کند.

وی با اشاره اینکه هنرستان های شهرستان در سال تحصیلی جدید تخصصی می شوند، گفت: تخصصی شدن این مراکز آموزشی در یک رشته از موازی کار هنرستان ها جلوگیری می کند.

مدیرآموزش و پرورش خمین اظهار داشت: رشته ماشین آلات سنگین و گیاهان دارویی که بازار کار خوبی دارند به رشته های هنرستان ها افزوده می شود.

فرماندار خمین با اشاره به استفاده بهینه از فضاهای موجود آموزشی افزود: برای افزایش فضای فیزیکی آموزشی نباید تعداد کلاس ها وکیفیت آموزش کاهش پیدا کند و تراکم دانش آموزان نیز در کلاس ها بیشتر از استاندارد نشود.

«احمد طهرانی» ادامه داد: جایگاه خمین در قبولی کنکور در استان مرکزی قابل قبول نیست و برای رسیدن به جایگاه شایسته دانش آموزان شهرستان باید انگیزه قبولی کنکور در بین مدیران مدارس و خانواده ها تقویت شود.

وی اظهار داشت: شیوه ورود به دانشگاه به اصلاح نیاز دارد اما تا زمان پیدا کردن یک راهبرد مناسب، آزمودن سطح علمی دانش آموزان توسط مسئولان، دانش آموزان شهرستان باید از نظر پاسخ به سوالات کنکور تقویت شوند.

طهرانی با اشاره به درگذشت رئیس خیران مدرسه ساز کشور گفت: میراث ماندگاری که این خیران به یادگار می گذارند مورد استفاده بسیاری از نس لها است و در رشد و پیشرفت جامعه تاثیرگذار است.

خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز است.

/‏۳۰۷۵/‏۹۹۳۰