آذربایجان غربی نیازمند بیش از ۴۵۰۰ کلاس درس است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: استان در وضعیت کنونی برای رسیدن به میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی نیاز به چهار هزار و ۵۵۰ کلاس جدید دارد.

ابراهیم محمدی روز چهارشنبه در حاشیه جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این استان ۲۴ هزار و ۹۸۶ کلاس دایر دارد در حالی که ۱۷ هزار و ۵۰۰ کلاس درس فیزیکی موجود است و این کمبود با کلاس های دونوبته جبران می شود.

وی با اشاره به سرانه فضای آموزشی در آذربایجان غربی گفت: سرانه فضای آموزشی در استان ۴.۰۵ مترمربع به ازای هر نفر دانش آموز می‌باشد در حای که این مقدار در میانگین کشوری حدود ۵.۱۸ مترمربع به ازای هر نفر دانش آموز است.

محمدی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی برخی از شهرستان ها بسیار پایین بوده و از جمله در شهرستان پیرانشهر به ازای هر دانش آموز ۱.۷۴ مترمربع است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد: سه هزار و ۶۵ مدرسه روستایی در سطح استان وجود دارد که نشان از پراکندگی و وسعت کار نظام تعلیم و تربیت است.

وی بر توزیع عادلانه اعتبارات کشوری متناسب با نیاز استان ها برای تحقق عدالت آموزشی تاکید کرد و گفت: آذربایجان غربی رنگین کمان عاطفه هاست و خیران مدرسه ساز همواره فعالیت چشمگیری در این استان داشته اند.

وی بیان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون بیش از سه هزار و ۶۰۰ پروژه آموزشی و ورزشی خیرساز تحویل آموزش و پرورش استان شده است اما همچنان نیازمند توجه ویژه مسئولان عالی کشور و خیران هستیم.

آذربایجان غربی دارای پن ج هزار مدرسه است و حدود ۶۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند.

۷۱۲۵/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =