۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۰
کد خبرنگار: 1333
کد خبر: 83361252
۰ نفر
ایده‌های فناورانه دانشگاهیان در حوزه دریا حمایت می‌شود

تهران- ایرنا - ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از ایده‌های خلاقانه اساتید دانشگاهی در حوزه دریایی حمایت می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گروه دریایی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری حمایت از فعالیت‌های علمی و فناورانه اساتید دانشگاهی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

این ستاد در اجرای این طرح، تلاش کرده است تا حد امکان ارتباط ستاد با دانشگاه‌ها را تقویت کند و از مراکز علمی به عنوان اهرم اصلی توسعه فناوری‌ها استفاده و حمایت کند.

در همین راستا، گروه توسعه فناوری‌های دریایی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف حمایت از اساتید دانشگاهی برجسته فعال در نقشه راه فناوری‌های دریایی، برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده است.

«حمایت از چاپ مقالات ISI در مجلات برتر حوزه مهندسی دریا»، «حمایت از فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت ویژه اساتید دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی» و «حمایت از طرح تحقیقاتی پسادکتری» از جمله این برنامه‌ها است.

همچنین حمایت از «طرح پژوهشی اساتید»، «رساله دکتری» و «حمایت از چاپ کتب تخصصی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی» از دیگر حمایت‌های در نظر گرفته شده در این طرح است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =