۱۰۰ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد برگزیده جشنواره ملی نوجوان سالم شدند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۰ دانش آموز و معلم برگزیده این استان در هشتمین جشنواره ملی نوجوان سالم امروز چهارشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان اجرایی استان در شهر یاسوج تجلیل شدند.

هادی زارع پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره ملی در کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد.

وی افزود: آثار ارائه شده از سوی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه شهرستانی این جشنواره ملی در قالب عکس، مقاله، روزنامه دیواری، فیلم کوتاه، ایده پردازی، نرم افزار چندرسانه ای، نقاشی، تئاتر و نمایش و از سوی معلمان استان نیز شامل الگو و فنون برتر تدریس و تهیه محصولات کمک آموزشی در زمینه پیشگیری از انواع آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد، طرح‌های ابتکاری و اقدام پژوهی بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هفت هزار و ۵۹۰ اثر از سوی دانش آموزان و معلمان استان به دبیرخانه شهرستانی این جشنواره ملی ارائه شد.

زارع پور عنوان کرد: ۳۷۲ مورد از این تعداد اثر به دبیرخانه استانی جشنواره ملی نوجوان سالم راه یافت.

وی ابراز داشت: از مجموع این ۳۷۲ اثر ۱۰۰ مورد در ۲ بخش دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول و دوم و معلمان برتر شناخته شد و صاحبان آنها تجلیل شدند.

زارع پور گفت: سال گذشته چهار هزار و ۶۱۰ اثر از سوی دانش آموزان و معلمان کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه شهرستانی این جشنواره ملی ارسال شد که حدود ۴۰ درصد کمتر از امسال بوده است.

وی اظهار داشت: محورهای این جشنواره ملی شامل شیوه‌های زندگی سالم، راهکارهای پیشگیری از انواع آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و شناسایی ظرفیت‌های مدارس برای مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی بوده است.

سال تحصیلی ۱۳۹۸ - ۱۳۹۷ افزون بر ۱۵۳ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل بودند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =