۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1140
کد خبر: 83361250
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون استاندار یزد بر ضرورت ساماندهی اشتغال اتباع خارجی تاکید کرد

یزد - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با تاکید بر ضرورت ساماندهی اشتغال مهاجرین و اتباع خارجی گفت: لازم است این ساماندهی با حفظ کرامت انسانی و توجه به مقررات کنوانسیون های بین المللی همراه باشد.

به گزارش عصر روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری، احمد ترحمی در کارگروه تخصصی ساماندهی اشتغال اتباع خارجی استان افزود: به رغم اینکه اقدامات خوبی در رابطه با ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه در استان انجام شده اما این فعالیت‌ها کافی نیست.

وی ادامه داد: مدیریت ارشد استان با جدیت رفع مشکلات حوزه اشتغال اتباع بیگانه استان را تا ساماندهی مورد نظر دنبال خواهد کرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: لازم است طرح‌ها و برنامه‌های اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و کارگروه تخصصی ساماندهی اشتغال اتباع خارجی استان با در نظر گرفتن مقررات کنوانسیون‌های بین المللی و مراودات با کشورهای همسایه باشد.

ترحمی با بیان اینکه سلامت غذایی و تأمین امنیت مردم اولویت اول ما در استان است گفت‌: با اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در حوزه‌هایی که با سلامت جامعه مرتبط است به ویژه در بخش‌های عرضه مستقیم مواد غذایی و میوه و تره بار به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مدیریت و ساماندهی اشتغال مهاجرین خارجی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه برای استان موضوع مهمی محسوب می‌شود و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این ساماندهی با کمترین چالش همراه باشد.

در این نشست اقدامات انجام شده در سال ۹۷ در رابطه با ساماندهی اشتغال اتباع بیگانه و مهاجرین خارجی استان از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استان ازجمله اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی

استان و شهرداری یزد گزارش داده شد و تصمیمات لازم برای برخورد مؤثر با کارفرمایان، اتحادیه‌ها و اصناف متخلف به منظور کاهش اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی گرفته شد.

کارگروه تخصصی ساماندهی اشتغال اتباع خارجی استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری و اعضای این کارگروه در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

در برخی آمارهای غیر رسمی آمار اتباع بیگانه در استان یزد، ۱۲۰ هزار نفر ادعا شده است.

استان یزد یک‌میلیون ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد، افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شهرستان یزد شامل ۲ بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه و دهستان‌های فجر، فهرج، اله آباد و محمدآباد ساکن هستند.

۷۵۳۶/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =