۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۳۹
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83361233
۰ نفر

برچسب‌ها

افزون بر ۱۹ هزار متر مربع از اراضی ملی رفسنجان رفع تصرف شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: ۱۹ هزار ۵۰۴ متر مربع از اراضی ملی این شهرستان از چنگال متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

مسعود حیدری پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مأموران پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی رفسنجان طی ۲ روز گذشته با همکاری یگان امداد نیروی انتظامی حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان را از دست متخلفان و زمین خواران خارج کرده و به بیت المال برگردانده اند.

وی ادامه داد: این مأموران به منظور اجرای حکم و رفع تصرف ۱۵ هزار و ۹۲۶ مترمربع از اراضی منابع ملی به محل قسمت دوم علم آباد منطقه دشت لاهیجان اعزام شدند.

وی تصریح کرد: متخلفان در این منطقه از چاه موتور تخلفی امین آباد اقدام به درختکاری (پسته کاری) کرده بودند که با اجرای حکم دادگستری، اراضی دولتی بازپس گرفته و به دولت بازگردانده شد.

حیدری پور خاطرنشان کرد: همچنین روز گذشته مأموران این پاسگاه ویژه حفاظت سه هزار و ۵۷۸ متر مربع از اراضی دولتی را روبروی ورودی روستای باقرآباد از توابع منطقه نوق شهرستان رفسنجان از دست متخلفان پس گرفته و به دولت بازگرداندند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان رفسنجان در ادامه از تخریب ۳۱ باب کوره ذغال سوزی غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی که صاحبان کوره‌ها در آنها اقدام به ذغال سوزی کرده بودند خبر داد و گفت: ماموران پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی رفسنجان، کوره‌های ذغال سوزی بدون مجوز را که در اراضی منابع ملی اطراف تقی آباد، ساقی، شریف آباد و کشکوئیه فعالیت می‌کردند طبق دستور قضایی کشکوئیه و با همکاری پاسگاه‌های انتظامی کشکوئیه و شریف آباد رفع تصرف کردند.

وی یادآور شد: هرگونه دخل و تصرف و احداث کوره بدون مجوز در اراضی ملی جرم محسوب و با متخلف برخورد قانونی می شود.

حیدری پور از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف غیر قانونی اراضی ملی و بروز حریق در عرصه‌های منابع ملی با شماره رایگان ۱۵۰۴ یگان حفاظت استان کرمان و شماره ۰۳۴۳۴۲۶۶۱۷۵ پاسگاه ویژه حفاظت رفسنجان تماس حاصل کنند.

رفسنجان با ۳۱۱ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

۷۴۳۳/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =