توسعه کارخانه‌های نوآوری در دستورکار معاونت علمی است

تهران- ایرنا - رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید براینکه فعالیت کارخانه‌های نوآوری بر اساس مزیت‌های منطقه ای است، توسعه این مراکز را در کشور یکی از سیاست‌های معاونت علمی و فناوری دانست.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری‌فر درخصوص توسعه کارخانه‌های نوآوری در کشور، با تاکید براینکه معاونت علمی به دنبال توسعه زیست بوم نوآوری است، افزود: یکی از روش‌های توسعه این زیست بوم، راه‌اندازی کارخانه‌های نوآوری است که توسعه این کارخانه‌ها در دستور کار معاونت علمی و فناوری قرار گرفته است.

وی افزود: در راه اندازی کارخانه‌های نوآوری به مزیت‌های منطقه‌ای و بومی استان نگاه و تلاش می‌کنیم این کارخانه‌ها با کمک توانمندی‌های بومی، اقتصاد استان‌ها را رونق دهد.

به گفته قادری‌فر، این کارخانه‌ها در استان‌های مختلف ایجاد خواهد شد و به زودی شاهد آغاز عملیات عمرانی کارخانه نوآوری در شیراز به مساحت ۱۴ هزار متر مربع خواهیم بود.

وی تصریح کرد: استارتاپ‌ها به عنوان یکی از عناصر مهم زیست بوم نوآوری و کارآفرینی همواره به دنبال محیطی پویا، خلاق و یکپارچه برای دسترسی به سرمایه‌های دانشی، نمادین، اجتماعی و اقتصادی برای توسعه و رشد سریع و رسیدن به اهداف خود هستند.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همچنین اظهار کرد: برای ساخت کارخانه نوآوری آزادی، کارخانه‌ای متروک در نزدیکی میدان آزادی تهران انتخاب و پس از عملیات مرمت، به عنوان نخستین شعبه پارک فناوری پردیس ایجاد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =