درخواست جبهه اصلاح طلبان باردیگر بررسی می شود

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان این که جبهه اصلاح طلبان از گذشته فعالیت داشته و به مناسبت های مختلف بیانیه و اعلام موضع کرده است، گفت: کمیسیون در نظر دارد با درخواست جبهه اصلاح طلبان برای فعالیت تحت این عنوان را مجددا بررسی کند.

«محمد علی تبرایی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تغییر نام «شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان» به «جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی» اظهار داشت: طبق قانون، این شورا نمی‌توانست با این نام به عنوان جبهه یا ائتلافی از احزاب فعالیت کند. برخی از فعالان سیاسی چند اسم را پیشنهاد دادند که در نهایت با جبهه اصلاح طلبان موافقت شد که در نشست خبری روز دوازدهم خرداد ماه دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هم به‌آن اشاره شد.
وی یادآور شد: این در حالی است که ائتلافی مشابه، تحت عنوان «جبهه اصلاح طلبان» از مدت‌ها قبل توسط گروهی از شخصیت‌ها چون «بابک آذرباد» پیشنهاد داده شده بود.
دبیر اجرایی خانه احزاب در پاسخ به اظهارات ملانوری مبنی بر اینکه از گذشته درخواست مشابهی در کمیسیون ماده ۱۰ برای جبهه اصلاح طلبان ثبت نشده است، خاطرنشان کرد: جبهه اصلاح طلبان از گذشته فعالیت داشته و به مناسبت‌های مختلف بیانیه و اعلام موضع کرده است. تشکیل ائتلاف‌ها تنها باید به اطلاع کمیسیون ماده ۱۰ برسد و این کمیسیون جنبه استصوابی ندارد. قصد داریم به آنها فرصتی برای اصلاح داده شود.
تبرایی اضافه کرد: در این خصوص جبهه اصلاح طلبان تقاضای بررسی مجدد کرده است و سعی داریم فرصتی به آنها داده شود. چون چند اسم مشابه پیشنهاد شده است درخواست کردیم با جابجا کردن کلمات این مشکل برطرف شود.
به گزارش ایرنا، کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در سومین جلسه خود در سال ۹۸، با فعالیت جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی متشکل از انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها، انجمن اسلامی معلمان ایران، مجمع ایثارگران، مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، حزب ندای ایرانیان و حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران اسلامی، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی و حزب همبستگی ایران اسلامی را برای مدت نامحدود موافقت کرد.
«جواد امام» دبیرکل مجمع ایثارگران از حضور ۳۰ حزب اصلاح‌طلب در این جبهه خبر داد و افزود: جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی در ادامه مسیر شورای عالی سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =