۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۹
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83361207
۰ نفر
عضو شورای شهر: شرکت توسعه زیرساخت گردشگری همدان ایجاد شود

همدان- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: مدیریت شهری باید نسبت به ایجاد شرکت توسعه زیرساخت گردشگری و امور بین المللی اقدام کند.

حسین قراباغی روز چهارشنبه در نشست مشترک کمیته‌های تخصصی مرکز مطالعات و پژوهش‌ها و کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان اظهار داشت: توسعه و رونق صنعت گردشگری اولویت نخست اجرایی استان است و بر این اساس با راه اندازی شرکت توسعه زیر ساخت گردشگری می‌تواند نسبت به آسان سازی مراحل جذب و ترغیب گردش اقدام کرد.

وی اضافه کرد: همچنین با ایجاد این شرکت، صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاران نیز با سرعت عمل بیشتری انجام می‌شود.

قراباغی خاطرنشان کرد: امروزه با وجود اینکه صنعت گردشگری همدان چهره جهانی به خود گرفته است باید بتوانیم در عرصه بین الملل فعالیت چشمگیری برای جذب گردشگر و سرمایه دار داشته باشیم که تاسیس شرکت توسعه زیرساخت گردشگری می‌تواند به این بخش کمک شایانی کند.

وی بیان کرد: از شهردار همدان می‌خواهیم پیرامون پیگیری مناسب‌تر مصوبه‌ها، طرح‌ها و نیز در راستای سهولت در مسیر صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاران نسبت به ایجاد سازمان یا شرکت گردشگری اقدام کند.

قراباغی همچنین از آسان سازی در روند تعیین تکلیف هتل نیمه کاره ندیمی در مجاورت پارک مردم خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این هتل سال‌ها به صورت نیمه کاره و بلاتکلیف رها شده بود در روزهای پایانی سال گذشته نشست‌هایی برای رفع مشکلات و موانع برای ادامه کار سرمایه گذار تشکیل شد.

وی اضافه کرد: در جمع بندی این نشست‌ها مقرر شد ضمن رعایت اصول و ضوابط شهرسازی و ترافیکی و هم چنین با سیاستگذاری‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری نسبت به اصلاح نقشه و محاسبات جدید برای سرعت بخشیدن در ادامه عملیات اجرایی سرمایه گذار اقدام شود.

۷۵۲۰/‏۲۰۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =