۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۰
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83361202
۰ نفر

برچسب‌ها

بیرجند رتبه نخست جذب تسهیلات اشتغال را دارد

بیرجند - ایرنا - فرماندار بیرجند گفت: در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، این شهرستان رتبه نخست جذب تسهیلات را در این زمینه در بین شهرستان های استان دارد.

علی ناصری روز چهارشنبه در نشست کمیته اشتغال و سرمایه گذاری و ستاد هماهنگی توسعه و تعاون شهرستان بیرجند افزود: در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایر و سامانه کارا ۲۶۴ طرح انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات با ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در استان انجام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی بانک های ملی، رفاه کارگران، تجارت و ملت، عامل پرداخت تسهیلات بودند و از سهمیه ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی شهرستان بیرجند، ۶۷ درصد آن تاکنون جذب شده و این اعتبار جذب شده به ۵۴۳ طرح در حوزه مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: در حوزه تسهیلاتی که مربوط به اشتغال در سطح شهرستان بیرجند وجود دارد با توجه به گزارشی که سامانه رصد، دستگاه های اجرایی و بانک ها به ما ارائه کردند در حوزه کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۱۳۹۷ توانستیم ۶۵۱ طرح را با ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنیم.

فرماندار بیرجند در ادامه بیان کرد: ۱۲ میلیارد تومان طرح های کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) از محل بند «ب» تبصره ۱۶ قانون بودجه برای شهرستان بوده که مبلغ ۶ میلیارد تومان و از محل اعتبارات داخلی کمیته امداد و صندوق ولایت ۲ میلیارد تومان و از محل طرح های اشتغال روستاییان و عشایر و چهار میلیارد تومان در حوزه مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) پرداخت شده است.

وی بیان کرد: همچنین ۵۳ طرح مربوط به اداره بهزیستی شهرستان بیرجند با یک میلیارد تومان پرداختی از محل بند «ب» قانون بودجه پرداخت تسهیلات انجام شده است.

ناصری گفت: شرکت تعاونی و توسعه عمران شهرستان بیرجند با مشارکت مردم ایجاد می‌شود، با توجه به قوانین حمایتی که در این شرکت‌ها وجود دارد و در هر شهرستان یک شرکت تعاونی و توسعه عمران باید ایجاد شود افراد می توانند با حداقل ۱۵۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید، عضو این شرکت شوند.

وی اظهار داشت: بنا داریم در سال ۱۳۹۸ شرکت تعاونی و توسعه عمران شهرستان بیرجند افتتاح شود و در حال حاضر هیات موسس آن مجوز های لازم را گرفته اند و ما در فرمانداری اتاق فکری به عنوان پشتیبان این هیات انتخاب کردیم و این شرکت ساختار خصوصی در قالب تعاونی دارد و دولت هم مشوق هایی را برای عمل کردن بهتر این شرکت‌ها طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته است.

فرماندار بیرجند بیان کرد: شرکت یادشده از مشوق های خوبی در بحث قبول پروژه های دولتی به عنوان پیمانکار، ورود به مزایده ها و مناقصه ها اولویت هایی برای این شرکت‌ها قائل می‌شود تابتوانند پروژه داشته باشند، برای افتتاح این شرکت حداقل باید هزارو ۵۰۰ نفر عضو آن شوند که از اداره ها و بانک ها تقاضا کردیم عضو این شرکت شوند و همه مردم در شهر و روستا می توانند عضو شرکت تعاوی و توسعه عمران شهرستان بیرجند شوند.

ناصری افزود: شرکت یادشده یک مجموعه اقتصادی است که در همه حوزه ها مثل سرمایه گذاری، عمران و… می تواند فعالتی کند و در هر حوزه که احساس کند سود سرمایه گذاری برای سهام داران دارد، می تواند پروژه بگیرد و بعضی از پروژه ها را هم بدون تشریفات دریافت کند.

۷۵۵۹ *۶۰۵۴