۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 83361196
۰ نفر
۱۴۲ تصفیه خانه آب سالم در کشور ساخته شده است

اصفهان- ایرنا- وزیر نیرو با بیان اینکه اکنون ۱۴۲ تصفیه خانه آب سالم در کشور ساخته شده است، گفت: این تعداد در دوران پیش از انقلاب اسلامی فقط 27 تصفیه خانه احداث شده بود.

رضا اردکانیان روز چهارشنبه در آیین افتتاح طرح آبرسانی به گلشهر و ۳۱ روستای گلپایگان در حسینیه امامزاده علمدار نیوان نار گلپایگان با بیان اینکه طی چهار دهه گذشته فعالیت در زمینه ساخت تصفیه خانه رشد چشمگیری داشته است که امیدواریم این روند ادامه یابد، افزود: به طور طبیعی تصفیه خانه‌ها نقش مهمی در امکان اجرای شبکه‌های آب سالم دارند.

وی ادامه داد: با تلاش مسئولان آب و فاضلاب و حمایت از ناحیه استانداران از منابع استانی و تشویق بخش خصوصیص برای حضور فعال و مشارکت مؤثر در اجرای این طرح‌ها سرعت بیشتری به فعالیت‌ها بدهیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: در شرایط فعلی که کشور به لحاظ اقتصادی با محدودیت‌های جدی مواجه است به نتیجه رسیدن طرح‌ها نشان می‌دهد که دولت بنا دارد وقفه‌ای در اجرای طرح‌های عمرانی رخ ندهد.

وی با بیان اینکه آب بخش مهمی در توسعه کشور دارد، تصریح کرد: آب در استمرار حیات، آسایش و امنیت خاطر همه مردم دارد، از این رو بردباری، صبوری و خویشتن داری مردم است که خداوند هم به شکرانه آن نعمت خود را افزون می‌کند.

اردکانیان اظهار داشت: خوشبختانه در سال آبی فعلی شاهد این هستیم که یکی از ترترین سال‌ها به نسبت سال‌های گذشته که خشک‌ترین سال‌ها در ۵۰ سال اخیر بوده در حال رخ دادن و سپری شدن است که امیدواریم با استفاده صحیح از این منبع ارزشمند قدردان این نعمت باشیم.

وی با بیان اینکه آبرسانی به روستاها از اولویت‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم است، ادامه داد: با تأکیدات دولت و اجازه‌های رهبری برای استفاده از صندوق توسعه ملی در طرح‌های آبرسانی روستایی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۶.۵ میلیون نفر جمعیت روستایی از شبکه‌های آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد با ادامه این روند تا پایان دولت دوازدهم ۶.۵ میلیون نفر به حدود ۹ میلیون نفر استفاده کننده از شبکه آب سالم و بهداشتی برسند که این پیشرفت چشمگیری در جهت تثبیت جمعیت مولد ما در روستاها است که در امنیت غذایی و عرصه تولید نقش بسزایی دارد.

وی ادامه داد: از سال ۹۲ تاکنون هر هفته ۳۰ روستا دارای شبکه آب سالم و بهداشتی شدند که امیدواریم تداوم این موضوع سبب شود هرچه زودتر همه روستاها با هر تعداد خانوار از این نعمت بهره مند شوند.

اردکانیان اضافه کرد: خوشبختانه در استان اصفهان سطح جمعیت تحت پوشش روستایی در وضعیت خوبی قرار دارد، در سطح کشور حدود ۷۵ درصد بوده که در استان اصفهان این موضوع به همین صورت تداوم داشته است.

طرح آبرسانی به گلشهر و ۳۱ روستای گلپایگان به بهره برداری رسید

طرح آبرسانی گلشهر و ۳۱ روستای گلپایگان با حضور وزیر نیرو با اعتباری بالغ بر ۱۷.۵ میلیارد تومان با اجرای خطوط انتقال ۴۲ کیلومتر از جنس لوله های چدنی داکتیل و پلی اتیلن برای تامین آب شرب تصفیه شده از تصفیه خانه گلپایگان برای جمعیت روستایی ۱۲ هزار و۵۰۰ نفر و شهری ۱۰ هزار نفر به بهره برداری رسید.

شهرستان گلپایگان با سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و ۵۲ روستا و آبادی در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

شهرستان گلپایگان در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان واقع است،

وزیر نیرو به منظور شرکت در اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و روسیه و افتتاح چند طرح آبرسانی به اصفهان سفر کرده است.
۹۹۱۳/‏۷۱۳۸/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =