مطالعه حذف ۱۷ نقطه حادثه خیز جاده ای در آذربایجان غربی انجام شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: مطالعه کامل حذف ۱۷ نقطه پرحادثه راه های استان در دستور کار بود که از این تعداد نقطه پر تصادف، ۱۱ نقطه در مرحله مناقصه و واگذاری به پیمانکار قرار دارد.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۶ نقطه پر تصادف در آذربایجان غربی شناسایی شده است که با حذف ۱۰ نقطه در سال گذشته، اکنون ۳۵ نقطه پر تصادف و ۱۰ نقطه مستعد تصادف در محورهای ارتباطی استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بقیه نقاط حادثه خیز استان در مرحله مطالعه و برگزاری مناقصه برای اصلاح است، اضافه کرد: تفاهم نامه‌ای بین استانداری و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی مبنی بر تأمین اعتبارات رفع نقاط پر تصادف جاده‌ای به صورت مشارکت ۵۰ درصدی منعقد شده است.

وی افزود: سال گذشته از محل اعتبارات استانی ۱۷ میلیارد تومان و به همین میزان نیز توسط سازمان در این زمینه مصوب شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی ایمنی را اصلی اساسی در امنیت حمل و نقل بار و مسافر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ دستگاه دوربین نظارتی تصویری و دستگاه‌های تردد شمار برای تحقق این امر مهم در محورهای مواصلاتی استان فعال است.

شکری افزود: علاوه بر آن ،۳۱ سامانه ثبت سرعت در محورهای مواصلاتی استان فعال است که تأثیر بسزایی در افزایش ایمنی در حمل و نقل و کاهش تصادفات جاده‌ای دارد.
وی اظهار داشت: هوشمندسازی حمل و نقل جاده‌ای از مهم‌ترین رویکردهای این سازمان در ارتقای ایمنی جاده‌ای به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: برای همگانی کردن آموزش فرهنگ‌سازی ترافیک و رانندگی که از ضرورت‌ها است، باید از همه ابزارها، امکانات و نیروهای تأثیرگذار بهره گرفت.

شکری ارائه برنامه‌های آموزشی مشخص در راستای فرهنگ‌سازی متناسب با بافت اجتماعی و فرهنگی شهرها را ضروری دانست.

به گزارش ایرنا سوانح رانندگی جز سه عامل اصلی مرگ و میر در کشور و آذربایجان غربی است و سالانه افزون بر ۱۶ هزار نفر در کشور و بیش از ۵۰۰ نفر در این استان جان خود را بر اثر این سوانح از دست می‌دهند.
این استان مرزی و کوهستانی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

۷۱۲۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =