برپایی نماز ادارات در افزایش همدلی موثر است

رشت-ایرنا- فرماندار شهرستان انزلی تاکید کرد: اقامه نمازجماعت در ادارت روحیه امانت داری کارمندان را تقویت کرده و موجبات افزایش همدلی و هم افزایی بین کارمندان را فراهم می آورد.

به گزارش خبرنگار ایرنا اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اقامه نماز انزلی در امسال اظهار کرد: اقامه نماز تکلیفی است که در دین اسلام بر هر مسلمانی به عنوان تکلیف شرعی بوده و پاداش آن نیز به حساب کس دیگر نگاشته نمی‌شود.

وی با تاکید بر لزوم برپایی نماز در ادارات از سوی رئیس هر اداره و دستگاه اجرایی شهرستان افزود: معتقدم اقامه نماز علاوه بر افزایش روحیه امانت داری کارمندان از بروز بسیاری از کارهای ناشایست جلوگیری می‌کند.

حیدری آزاد تصریح کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبات ستاد اقامه نماز کشور برپایی نماز جماعت در ادارت باید به مدت ۲۰ دقیقه باشد تا همه کارمندان شرکت داشته باشند.

فرماندار انزلی با اشاره به اینکه اقامه نماز نیز یکی از مؤلفه‌های ارزیابی برای انتخاب کارمندان نمونه ادارات است گفت: برپایی اجلاس سالیانه نماز در شهرستان و استان نباید فقط به برگزاری آن موکول شود و باید اینگونه از جلسات بازخورد مؤثری در جامعه از خود برجای گذارد.

در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان بندرانزلی با تاکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به اقامه نماز جماعت در ادارات گفت: کسانی که مسئولیتی در جامعه دارند باید توجه بیشتری نسبت به اقامه نماز جماعت داشته باشند و در ترویج این فرهنگ بیش از پیش اهتمام ورزند.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین با اشاره به ضرورت پخش نوای اذان در اوقات شرعی در همه جای شهر افزود: باید امکانات لازم برای اقامه نماز جماعت در ادارات فراهم شده و آن را به بهترین وضعیت برسانیم.

وی با اشاره به لزوم حضور مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در نماز جماعت و همچنین نماز جمعه بندرانزلی یادآور شد: در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی شهیدان بهشتی و باهنر و سایر مسئولان ارشد نظام حتی در زمان برگزاری جلسات مجلس و دولت، نماز جماعت را در هر صورت اقامه می‌کردند.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

۷۴۷۱/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =