راه اندازی هیات های اندیشه ورز، محور فعالیت بسیج اساتید یزد است

یزد - ایرنا- رییس سازمان بسیج اساتید استان یزد گفت:‌ راه اندازی هیات های اندیشه ورز با حضور اساتید در موضوع های مختلف هدف اصلی و محور فعالیت این تشکل در مراکز آموزش عالی استان است.

حسین ابویی عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون در دانشگاه‌های استان ۱۴ هیأت اندیشه ورز با عضویت اساتید مجرب در موضوع‌های مختلف بر حسب نیاز تشکیل و منظم و مرتب مأموریت‌های علمی خود را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: بررسی مسائل مختلف مورد نیاز بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری و مطالبه‌ای که معظم له از دانشگاه‌ها و اساتید بسیجی دارند محور اهداف و برنامه هیأت‌های اندیشه ورز است.

این مسئول اظهار داشت: هم اکنون کانون بسیج اساتید با حضور ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاهیان بسیجی در دانشگاه‌های استان راه اندازی شده که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر را خواهران تشکیل می دهد.

ابویی بیان داشت: برگزاری نشست های علمی، جلسه های معرفتی و تحلیل و بصیرتی، اردوها، مسابقات، کرسی های آزاد اندیشی و همچنین حلقه های صالحین جزو برنامه های محوری است.

وی گفت: به مناسبت ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید مصطفی چمران که روز بسیج اساتید نامگذاری شده برنامه های فرهنگی، علمی و ورزشی مختلفی در دانشگاه‌ها و بین اعضا برگزار می‌شود.

استان یزد ۱۰۰ هزار دانشجو و ۶۰ مرکز آموزش عالی دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =