۱۵ هزار میلیارد ریال به حوزه بازآفرینی شهری اختصاص یافت

مشهد - ایرنا - معاون عمران و بهسازی شهری شرکت بازآفرینی ایران گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال امسال به حوزه بازآفرینی شهری کشور اختصاص یافته است.

مجتبی علوی مقدم روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی بازآفرینی شهری در نیشابور افزود: برای افزایش سرعت تخصیص اعتبارات و جلوگیری از هدر رفتن زمان، این اعتبارات به صورت مستقیم در اختیار هیأت‌های اجرایی استان‌ها قرار می‌گیرد.
وی اظهار داشت: توسعه شهری با مشارکت حداکثری مردم و همکاری مدیران شهری و مسئولین محلی انجام می‌شود.
وی گفت: برای زنده نگه داشتن فرهنگ و آداب و رسوم کشور باید به اماکن تاریخی توجه کنیم و با نشست‌های تخصصی تاریخ کهن ایران را که دارای ارزش‌های اقتصادی، معماری و فرهنگی است به نمایش گذاشته و هویت ایرانی اسلامی خود را حفظ کنیم.
علوی مقدم با اشاره به برنامه ریزی برای ۱۴۰۰ هکتار بافت فرسوده در ۲۷۰۰ محله در قالب برنامه ششم توسعه افزود: هر سال ۲۷۰ محله در کشور توانمندسازی خواهند شد که این امر مشارکت مردم و شهرداری‌ها را می‌طلبد.
نخستین همایش ملی بازآفرینی شهری با تاکید بر بافت‌های تاریخی و رویکرد توسعه گردشگری که امروز با حضور مسئولین، مدیران شهری، استادان و پژوهشگران این حوزه و با همکاری شهرداری نیشابور و شرکت بازآفرینی ایران در شهر تاریخی نیشابور آغاز شد تا فردا ادامه دارد.
۳۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۱۹ مقاله از این تعداد در کنار پنل ها و کارگاه‌های علمی این همایش ارائه خواهد شد.

۹۸۶۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =