۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۴
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83361150
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار یزد: ترویج عدالت در جامعه، وظیفه همگانی است

یزد - ایرنا- استاندار یزد با تبیین اهمیت عمومی شدن مفهوم عدالت به لحاظ فکری و فرهنگی گفت: ترویج عدالت در جامعه وظیفه و مسئولیتی همگانی است و هر کسی در جایگاه خود باید مروج آن باشد.

محمد علی طالبی روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان یزد افزود: البته فعالان حوزه روابط عمومی در راستای تبیین و ترویج مفهوم عدالت و کمک به اجرای آن در جامعه نقش و وظیفه مهمی بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: انتظار از روابط عمومی‌ها برای پاسخگویی، شفافیت، رصد اوضاع و انتقال به موقع دیدگاه‌های مردم به مسئولان کمک شایانی به پیشگیری از وقوع جرم می‌کند.

استاندار یزد با یادآوری اهمیت احساس امنیت در جامعه اظهار داشت: گسترش فضای مجازی و ابزارهای اطلاع رسانی نوین در برخی موارد سبب تلقین احساس ناامنی اجتماعی می‌شود، به طوری که مردم احساس می‌کنند وقوع جرم در استان افزایش یافته، در حالی که چنین نیست.

طالبی افزود: در حالی که عملکرد دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضائی استان در مقایسه با سایر استان‌ها مطلوب است انتشار برخی اطلاعات ناقص در فضای مجازی تأثیر منفی روی ذهن مردم می‌گذارد، از این رو روابط عمومی‌ها باید در راستای انتشار اطلاعات دقیق و صحیح تلاش کنند.

وی اضافه کرد: روابط عمومی‌ها باید با درک دقیق شرایط موجود، در راستای تقویت سرمایه اجتماعی برای عبور از مشکلات و فراهم کردن شرایط مناسب برای مشارکت مردم در انتخابات گام بردارند.

استاندار یزد همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی در آستانه هفته قوه قضائیه (اول تا هفتم تیر)، این شهید بزرگوار را تبلور یکی از رهبران و قوه عاقله انقلاب دانست و تصریح کرد: دشمنان انقلاب با روی آوردن به ترور شخصیت‌های بزرگی از جمله شهیدان بهشتی، مطهری و مفتح و همچنین آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب و زنده یاد آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که ترور آنان ناکام ماند اتاق فکر انقلاب اسلامی را هدف قرار دادند.

رئیس کل دادگستری استان یزد نیز اظهار داشت: روابط عمومی‌ها به عنوان رابط بین مردم و مدیران باید دریافت‌های دقیقی از جامعه دقیق داشته باشد.

غلامعلی دهشیری با تاکید بر ضرورت تعامل روابط عمومی‌ها با اصحاب رسانه خاطر نشان کرد: از این طریق قدرت پاسخگویی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای ارائه دستاوردها به خوبی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: روابط عمومی‌ها، وکیل مدافع مردم در برای سازمان و مدعی مردم نسبت به سازمان‌ها هستند.

همچنین معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد نیز با بیان اینکه از سال ۹۵ تاکنون در استان یزد شاهد کاهش ۱۷ درصدی جرایم بوده‌ایم، گفت: اطلاع رسانی از وظایف دستگاه‌ها مهمترین وظیفه روابط عمومی‌ها است و از این طریق به خوبی می‌توان پیشگیری را در جامعه گسترش داد.

محمدحسین رحیمی زاده افزود: ایجاد رضایتمندی برای مردم نسبت به دستگاه‌ها از جمله وظایف دیگر روابط عمومی هاست و زمانی که دستگاه‌ها پاسخگویی صحیح و اشراف به وظایف خود داشته باشند این امر تحقق پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: زبان رسانه اهمیت خاصی در جامعه دارد، چرا که اگر خبری کامل و دقیق و تصویر مناسبی از صحنه‌ای گرفته و منتشر شود به خوبی می‌تواند اثرات مفیدی در جامعه داشته باشد و حتی از چندین سخنرانی مؤثرتر واقع شود.

مدیر و کارشناسان روابط عمومی ۱۰۶ دستگاه‌های اجرایی یزد عضو شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان هستند.

۷۵۳۲/‏‬ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =