۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83361148
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتقای بخش حمل و نقل محور توسعه خراسان جنوبی است

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: حمل و نقل از مهمترین محور های توسعه استان است، با توجه به اینکه در کریدور شمال به جنوب کشور قرار داریم هرگونه ارتقا در این بخش زمینه توسعه اقتصادی کشور را در بر خواهد داشت.

سید کمال الدین میر جعفریان روز چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت مصوبات سفر اول رئیس جمهوری به خراسان جنوبی افزود: در سفرهای مقامات به استان باید ارتقای شاخص‌ها برای توسعه متوازن مورد توجه مدیران قرار گیرد و از هیچ تلاشی برای عملیاتی شدن این مهم نباید چشم پوشی شود.

وی ادامه داد: هدف گذاری در تأمین زیرساخت‌های زیربنایی، عمرانی و اقتصادی با توجه به وضعیت استان باید بیشتر مورد توجه باشد.

میرجعفریان با تاکید به سخنان مقام معظم رهبری در اهمیت رفع نیازهای زیربنایی خراسان جنوبی تصریح کرد: ۳۳۰ کیلومتر مرز مشترک و ۱۵۱ هزار کیلومتر مربع مساحت این استان ظرفیتی استراتژیک برای کشور است که هرگونه پیشرفتی متوجه کل کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت: مردم خراسان جنوبی متعهد، ولایتمدار و قناعت پیشه هستند اما باید در نظر داشت که تخلیه هر روستا بنا به نبود زیرساخت‌ها مشکلات عدیده ای را بر کشور مترتب خواهد کرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه توانمند سازی روستاییان یکی از مهمترین مسائل حفظ روستاها در خراسان جنوبی است گفت: مدیران در این زمینه باید برنامه جامع داشته باشند.

وی افزود: امیدواریم در سفر بعدی ریاست جمهوری از کلی گویی ها بپرهیزیم و نیازهای واقعی استان احصا و طبق برنامه‌ای کلان ارائه شود.

وی اظهار داشت: معدن، شهرک‌های صنعتی و بخش کشاورزی به عنوان قطب کشاورزی شرق کشور بسیار اهمیت دارد که مدیریت صحیح کشاورزی باعث نتیجه مثبت خواهد شد.

میرجعفریان با بیان اینکه اتصال به خط ریلی کشور از دیگر اولویت‌های استان است گفت: اتصال به مسیر ترانزیتی ارتقای اقتصادی بخش صنایع و معادن را در بر خواهد داشت.

وی یادآور شد: ضمن اینکه باید مصوبات سفر اول رئیس جمهوری به خراسان جنوبی پیگیری و عملیاتی شود مدیران باید در سطح کلان پروژه‌های ارتقای استان را بر اساس برنامه‌های جامع پیگیری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری سوم دیماه ۱۳۹۳ به خراسان جنوبی سفر کرده است.

۳۲۱۵* ۶۰۵۴

برچسب‌ها