۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83361143
۰ نفر
استاندار گیلان: خدمت به مردم محدود به قوه مجریه نیست

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: همه افراد و اقشار جامعه اسلامی باید در راستای خدمت خالصانه به مردم بکوشند و این خدمت ، فقط محدود به قوه مجریه و نهادهای دولتی نیست .

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در نشست با ستاد مردمی برگزاری سالگرد شهید افتخاری با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و خدمت به مردم اظهار داشت: شهید افتخاری در راه خدمت به مردم به مقام شهادت رسید و در روزهایی که شرایط برای مردم بسیار سخت بود، بین آنان حضور پیدا می‌کرد و در همین مسیر هم به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه مردم گیلان قدردان خدمات شهید افتخاری در این استان هستند بیان داشت: در این راستا برگزاری مراسمات اجتماعی، فرهنگی و مذهبی دارای شأن و منزلت خاصی است و البته مردمی بودن مراسم سالگرد شهید افتخاری نیز بسیار اهمیت دارد.

سالاری با بیان اینکه برنامه‌های مناسب جهت تسهیل رفت‌وآمد مردم به مراسم سالگرد شهید افتخاری در شهرستان فومن انجام شود، تصریح کرد: در آموزه‌های دینی ما هم همواره موضوع خدمت به مردم دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه تبیین و تبلیغ خدمت به مردم برای فرهنگ‌سازی در جامعه در آموزه‌های دینی ما سفارش و تأکید شده، خاطرنشان کرد: اگر وظایف در راستای خدمتگزاری به مردم به خوبی انجام شود، مردم نیز در جریان تأثیرات آن قرار می‌گیرند.

سالاری با تأکید بر اینکه خدمت به مردم باید سرلوحه کار تمامی افراد در سطوح مختلف جامعه قرار بگیرد، تصریح کرد: این موضوع برای ایجاد و افزایش آرامش و آسایش در جامعه ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین شهید حاج محمدحسین افتخاری سال ۱۳۲۹ در روستای گوشلوندان شهرستان فومن در خانواده‌ای متدین و کشاورز چشم به جهان گشود. وی در فومن مرکز فعالیت‌های اسلامی اجتماعی راه اندازی کرد و در این وقت حرکت عملی ضد رژیم را با حمایت جمعی از یاران مورد اعتماد خود آغاز کرد و با سازماندهی خاص‌، کار تهیه و توزیع اعلامیه‌ها و خبرنامه‌ها را در سراسر گیلان و بخشی از مازندران برعهده گرفت‌. در سال ۵۷ همزمان با اوج‌گیری مبارزات سیاسی، در تنویر افکار عمومی کوشید و در تشکیل مجالس مخفی برای اتخاذ خط‌مشی مبارزاتی‌، ترتیب دادن راهپیمایی‌ها، سخنرانی‌ها، ابلاغ پیام‌ها و دستورالعمل‌ها نقش بسزایی ایفا کرد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی کنترل امور و نظارت بر عملکرد اشخاص و گروه‌های این منطقه را عهده‌دار بود و در طول سال های پس از پیروزی نیز مسؤولیت حزب جمهوری اسلامی‌، بنیاد شهید، بنیاد مسکن‌، ستاد جبهه و جنگ فومن و مسؤولیت ستاد اعزام روحانیون گیلان به جبهه را برعهده داشت‌.
در انتخابات دوره سوم مجلس شورای اسلامی مفتخر به مقام نمایندگی شهرستان‌های فومن و شفت شد و همواره یکی از بهترین و خدمت‌گزارترین نمایندگان محبوب این منطقه بعد از پیروزی انقلاب شناخته شد.
این مرد وارسته و نیک‌نام‌، سرانجام در جریان کمک‌رسانی به مردم زلزله زده در ساعت ۱۴ ششم تیرماه سال ۱۳۶۹ در روستای کلیشم رودبار براثر سانحه سقوط بالگرد جان به جان آفرین تسلیم کرد و به مقام والای شهادت رسید.
شهرستان فومن در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان، ۴۰۰ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

۷۲۹۶ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =