روزانه ۱۰۰ کامیون مرز بازرگان به پلدشت منتقل می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و جمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: صف انتظار ناوگان ترانزیتی در پایانه مرزی بازرگان به صفر رسیده است و در حال حاضر مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی به حل مشکلات کامیون داران در مرز بازرگان افزود: با پیگیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در حال حاضر صفی در این پایانه وجود ندارد.

وی ادامه داد: در سفر هیأت دولت به آذربایجان غربی و بازدید وزیر راه و شهرسازی از پایانه مرزی بازرگان طی جلسه‌ای با مسئولان استانی و شهرستانی بر ضرورت تسهیل و روان سازی تردد از این پایانه مرزی به عنوان مهمترین گذرگاه زمینی با کشور ترکیه و دروازه ورود به اروپا تاکید و بلافاصله اقدامات لازم آغاز شد.

وی با اشاره به روان سازی تردد در پایانه مرزی بازرگان و محدود بودن ظرفیت مرز گوربولاغ ترکیه در پذیرش کامیون‌ها افزود: بخشی از تردد مرزی بازرگان – گوربولاغ به مرز پلدشت منتقل شد و هم اکنون حدود ۱۰۰ کامیون ترانزیتی از این مرز تردد می‌کند.

وی اضافه کرد: پایانه مرزی بازرگان در رتبه‌های برتر مهمترین و فعال‌ترین پایانه‌های مرزی زمینی کشور در زمینه ترانزیت، صادرات و واردات قرار داشته و تردد از این پایانه اهمیت زیادی دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی بیان کرد: سال گذشته، روزانه به طور متوسط بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده بود که امسال امیدواریم شاهد افزایش این تعداد باشیم.

شکری گفت: همچنین طی سال گذشته نزدیک به ۲ میلیون تن کالا از این پایانه صادر و یک میلیون تن کالا از مرز بازرگان وارد شده است که نشان از جایگاه ویژه این پایانه در اقتصاد و حمل و نقل بین الملل دارد.

مرز بازرگان بزرگترین و پرترددترین مرز زمینی ایران و آذربایجان غربی است که ایران را به ترکیه و اروپا وصل می‌کند؛ این مرز از پایانه‌های مرزی پنجگانه آذربایجان غربی به شمار می‌رود که در شمال غرب این استان و در شهرستان ماکو قرار دارد.

۸۱۳۷/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =