۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۴
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83361119
۰ نفر
پروانه ساخت برای ۳۸۶ خانه سیل زده در خراسان رضوی صادر شد

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ارائه شده به کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان پروانه ساخت برای ۳۸۶ واحد خسارت دیده از سیل امسال در استان صادر شده است.

وحید قربانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد مالکان ۳۶۱ واحد به بانک معرفی شده اند، ۴۵ واحد در مرحله انعقاد قرارداد می باشند و ۱۳۱ واحد آواربرداری و ۷۸ واحد آماده سازی و پی کنی شده اند.

وی بازسازی منازل مسکونی مناطق زلزله زده را شامل ۲ بخش تعمیری و احداثی دانست و اظهار داشت: اقدامات لازم برای تعمیر واحدهای آسیب دیده نیز صورت گرفته که گزارش آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: برخی واحدهای مسکونی تخریب شده در سیل های اخیر نیاز به جابه جایی دارند که لازمه آن توسعه و افزایش محدوده روستا می باشد و برای این منظور فهرستی از این روستاها تهیه خواهد شد تا برای اختصاص اعتبار مورد نیاز در اختیار دستگاه های اجرایی و خدماتی قرار گیرد.

قربانی افزود: آماده سازی زمین برای روستای چرم کهنه کلات، فراهم کردن تمهیدات برای جابه جایی احتمالی روستای کلاته نو بردسکن که دچار فرونشست زمین شده است و مساعدت در تامین یا حمل بخشی از مصالح ساختمانی مورد نیاز برای شهرستان کلات و بخش روداب سبزوار با توجه به شرایط خاص جغرافیایی این مناطق به تصویب کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی رسیده است.

۳۲۲۱ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =