۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83361117
۰ نفر

برچسب‌ها

تکمیل ۱۰ سد نیمه تمام لرستان ضروری است

بروجرد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: تکمیل و بهره برداری از ۱۰ سد نیمه تمام استان ضروری است.

به گزارش ایرنا، احمد مراد پور روز چهارشنبه در همایش دهیاری‌های بخش مرکزی در فرمانداری بروجرد اظهار داشت: براثر سیل یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر از راه‌ها تخریب و یک هزار و ۱۰۰ ابنیه فنی در روستاها نیز آسیب دید.

وی بیان کرد: از سال ۷۶ تاکنون اعتبارات موردنیاز برای آبخیزداری به لرستان پرداخت‌نشده درصورتی‌که ۷۵ درصد استان لرستان دارای شیب تند، کوهستانی، پر بارش و نفوذناپذیر است و این میزان بارش‌ها به سیل تبدیل می‌شود و خسارت‌های زیادی را وارد می‌کند.

مراد پور با تأکید بر حفظ منابع آبی اضافه کرد: نگهداری آب سبب می‌شود تا کشاورزی روزبه‌روز رونق بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: بر اثر سیل امسال خسارت‌هایی به بخش‌های کشاورزی وارد شد، همه این خسارت‌ها به سازمان ارسال‌شده تا اعتبار لازم و خسارت‌ها به کشاورزان پرداخت شود.

وی بیان کرد: ۲ ماشین حمل زباله به دهیاری‌های بروجرد تحویل داده‌شده و تا پایان سال یک ماشین آتش‌نشانی نیز به بروجرد اختصاص داده می‌شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به روستای جهان‌آباد بروجرد افزود: قرار شد زیرساخت‌های این روستا بررسی شود و به نظر می‌رود روندی که برای تبدیل جهان‌آباد به شهر صورت گرفته از مسیری دیگر عبور کرده است.

نماینده مردم شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه گردشگری در بروجرد رونق گرفته و نیاز به ساماندهی دارد، گفت: برای رونق گردشگری در بروجرد نیاز است تا سفره خانه‌های مسیر ونایی بروجرد ساماندهی شود.

علاالدین بروجردی اظهار داشت: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در شهرستان بروجرد رونق گردشگری می‌تواند اشتغال ایجاد کند.

وی افزود: خسارت سیل اخیر در لرستان و شهرستان بروجرد به دلیل رعایت نکردن ساخت و سازها و از بین بردن بستر رودخانه‌ها و جنگل‌ها بود که مدیران نیز در بی توجهی به تخریب‌ها رودخانه‌ها و جنگل‌ها مقصر هستند.

بروجردی با اشاره به اینکه دشت سیلاخور ۲۵ سال است که لایروبی نشده است گفت: نیاز است که در فصل تابستان که بارش‌ها وجود ندارد بستر رودخانه‌ها لایروبی شود تا از بروز سیل جلوگیری شضود.

وی با انتقاد از تخریب ساخت و سازها و سفره‌های خانه‌های گردشگری در بروجرد افزود: قرار نیست در این کشور استان مظلومی مانند لرستان زیر دست و پا له شود و قانون باید در همه جا یکسان اجرا شود به طوری که بسیاری از سفره خانه‌ها در مناطق و شهرهای گردشگری در کنار رودخانه‌ها قرار دارند اما سفره خانه‌ها را در گلدشت از بین می‌برند.

وی بیان کرد: سفره خانه‌ها در مسیر ونایی و گلدشت وسیله امرار معاش مردم هستند که به جای تخریب باید ساماندهی شوند.

۶۰۵۲/‌۷۲۷۳/‏۷۱۹۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =