۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۵
کد خبرنگار: 1023
کد خبر: 83361109
۰ نفر
۱۲ میلیارد دلار کالا و انرژی به عراق صادر شد

خرم آباد - ایرنا - دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه گفت: ۱۲ میلیارد دلار کالا و انرژی امسال به عراق صادر شد.

به گزارش ایرنا، حسن دانایی فر روز چهارشنبه در حاشیه همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی لرستان در کشورهای عراق و سوریه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۹ میلیارد دلار کالا به کشور عراق صادر شده که بخش اصلی آن مربوط به بخش خصوصی است.
وی گفت: صادرات در بخش کالا و انرژی بیش از ۱۲ میلیارد دلار به عراق است همچنین در بخش گردشگری نیز بیش از ۶.۵ میلیون زائر به دو کشور سفر می کنند.
وی ادامه داد: سه و نیم میلیون عراقی در سال‌های اخیر به ایران سفر کرده که حدود ۱۸ درصد برای درمان می‌آیند.
مشاور معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: اکنون در حوزه خدمات فنی و مهندسی بیش از ۷۲ درصد از این ظرفیت در عراق وجود دارد که آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند که این روابط را کاهش دهند.
دانایی فر افزود: خوشبختانه روابط بسیار خوب سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مردمی که بین دو کشور وجود دارد سبب شده فشارهای آمریکایی‌ها نتواند اثرگذار باشد.
وی گفت: یکی از زمینه‌هایی که می‌تواند در لرستان مورد توجه قرار گیرد موضوع گردشگر سلامت است همچنین این استان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است به طوری که در بخش صنعت سنگ بیش از ۳۲ درصد این صنعت را در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: به دلیل نزدیکی و اقلیم متنوعی که در لرستان وجود دارد می‌تواند استان را از این روندی که توسعه روابط اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای پیرامون به ویژه عراق و سوریه وجود دارد، بهره‌مند کند.
دانایی فر بیان کرد: لرستان از مسئولان بسیار زیرک، باهوش و پیگیری برخوردار است همچنین اتاق بازرگانی بسیار فعالی دارد و باید از این سرمایه و ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.
۳۲۱۰/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =