۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1118
کد خبر: 83361092
۰ نفر
 اعتراض هندی ها به افزایش مرگ کودکان مبتلا به التهاب مغزی

تهران - ایرنا - تعدادی از والدین و مردم محلی ایالت «بیهار» در شرق هند با تجمع مقابل بیمارستانی در این ایالت به مرگ بیش از 100 کودک مبتلا به بیماری ویروسی التهاب مغز(انسفالیت) در سه هفته گذشته اعتراض کردند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، مقامات وزارت بهداشت هند، مرگ دست کم ۱۰۹ کودک طی یک ماه اخیر در شهر مظفر پور هند به دلیل التهام یا تورم مغز را تایید کردند.

در افراد مبتلا به التهاب مغز (انسفالیت) که یک بیماری ویروسی است، نشانه‌هایی از قبیل تب شدید، استفراغ دیده می‌شود و در موارد حاد امکان تشنج، فلج و به کما رفتن بیمار هم وجود دارد.

این بیماری یک بیماری عصبی ناشی از ویروس و سموم محیطی است که گفته می شود از نوعی میوه به نام "لیجی" به افراد منتقل می شود؛ تشخیص دیرهنگام این بیماری باعث مرگ می شود.

معترضان در حالیکه تصاویر تعدادی از کودکان فلج مغزی را در دست داشتند با سردادن شعارهایی خواستار استعفای مقامات بیمارستان شدند.

به گفته برخی والدین، کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی باعث جان باختگان کودکان شده است.

با این حال مقام‌های ایالتی و دولت مرکزی هند اعلام کرده‌اند که تمام توان خود را برای درمان کودکان بیمار به کار بسته اند و تلاش‌هایشان همچنان ادامه دارد.

به گفته مقامات بهداشت هند، از آغاز سال جاری میلادی، تنها در ۲ بیمارستان این منطقه بیش از ۴۰۰ کودک با علائم تب، سرگیجه و هذیان مراجعه کرده اند.

سندرم حاد آنسفالیت در چند ناحیه در هند گسترش یافته است و بیشتر گریبانگیر قشر ضعیف جامعه شده است.

سال ۲۰۱۴ نیز ۱۱۷ کودک در شهر مظفرپور هند بر اثر همین بیماری جان باختند.

پزشکان می‌گویند کودکان شش ماهه تا ۱۵ ساله بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند و یک پنجم از کودکانی که از این بیماری جان سالم به در می‌برند به ضعف عصبی دچار می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =