۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 1023
کد خبر: 83361080
۰ نفر
میز عراق و سوریه در لرستان تشکیل می شود

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: میز عراق و سوریه برای شناسایی ظرفیت ها و افزایش صادرات به این کشورها تشکیل می شود.

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لرستان دارای استعدادهای خوبی در بخش صادرات محصولات کشاورزی، معدنی و صنعتی دارد و موضوع سرمایه گذاری، صادرات و مسائل اقتصادی ایران در کشورهای عراق و سوریه را دنبال می‌کنیم.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم زمینه‌های لازم را برای حضور هرچه بیشتر سرمایه گذاران، کارآفرینان و تولید کنندگان در کشورهای عراق و سوریه را فراهم کنیم.
وی بیان کرد: صادرات استان لرستان در سال ۹۲ حدود ۹۰ میلیون دلار بود که در سال گذشته به حدود ۳۵۰ میلیون دلار رسید که از این میزان حدود ۳۵ میلیون دلار آن به عراق بوده است.
استاندار لرستان گفت: با توجه به همجواری استان لرستان و نزدیکی که به استان‌های مرزی دارد میزان صادرات استان به این کشور عدد کمی است و استعداد لرستان بیشتر از این است.
خادمی افزود: میز عراق و سوریه در استان تشکیل می شود تا فرصتی برای بازدید تجار و مدیران استان از این دو کشور فراهم شود.
وی ادامه داد: در این راستا باید ظرفیت‌های استان معرفی و نیازهای کشورهای عراق و سوریه شناسایی شود تا بتوانیم در حوزه تقویت روابط و تعاملات به ویژه با تاکید بر افزایش صادرات از استان لرستان به این دو کشور را داشته باشیم.
۳۲۱۰/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =