۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83361037
۰ نفر

برچسب‌ها

لالیگا صدرنشین فهرست ولخرج های پنجره تابستانی ۲۰۱۹

تهران- ایرنا- براساس آمار و ارقام لالیگای اسپانیا تا اینجای پنجره نقل و انتقالات تابستانی سال ۲۰۱۹، صدرنشین فهرست ولخرج ترین های پنج لیگ اول اروپا است.

لالیگای اسپانیا تا اینجای کار ۴۱ انتقال را نهایی کرده و مجموع هزینه‌های آنان نیز تا اینجا به ۵۲۰ میلیون یورو رسیده و با توجه به اینکه زمان زیادی تا پایان این مهلت باقی مانده است، آنان به راحتی می‌توانند از رکورد سال گذشته خود (۹۳۴ میلیون و ۲۷۰ هزار یورو) عبور کنند.

با این حساب، لالیگا از حیث خرج کردن برای خرید بازیکن، صدرنشین لیگ‌های اول اروپا است. پشت سر آنها بوندسلیگا (۳۸۴ میلیون)، سری آ (۲۹۲ میلیون)، لیگ برتر انگلیس (۱۹۶ میلیون)، لوشامپیونه (۳۲ میلیون) و پرتغال (۲۸ میلیون) قرار دارند.

این در حالی است که باشگاه رئال مادرید به تنهایی بیش از مجموع هزینه‌های لیگ برتر انگلیس، لوشامپیونه فرانسه و لیگ‌های پرتغال سرمایه گذاری کرده است.

بارسلونا با ۸۷ و سویا با ۴۰ میلیون یورو هزینه، پشت سر رئال هستند؛ رئال بتیس (۳۰ میلیون) و رئال سوسیه داد (۱۱ میلیون) فهرست ولخرج ترین های لالیگا را تکمیل می‌کنند و در عین حال با توجه به اینکه قرارداد «ژائو فلیکس» مهاجم مستعد بنفیکا با اتلتیکو مادرید قرار است امروز منعقد شود، بنابراین تیم دیگر شهر مادرید مجموع هزینه‌های لالیگا را به تنهایی بالا خواهد کشید.

رئال و بارسا به ترتیب با خرید «ادن هازارد» (۱۰۰ میلیون یورو) و «دی یونگ» (۷۵ میلیون یورو)، به طور مشترک صدر فهرست گرانقیمت ترین خریدها را هم در اختیار دارند.

خریدهای تابستان سال جاری با آنچه در تابستان ۲۰۱۷ رخ داد تفاوت چشمگیری دارد چرا که لالیگا در آن فصل اگرچه در فهرست ولخرج ترین ها در پنج لیگ اول اروپا قرار داشت اما آنان تنها ۵۵۷ میلیون هزینه کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =