۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 1620
کد خبر: 83361032
۰ نفر
تقویت معنویت در جامعه از اهداف مهم بیانیه گام دوم انقلاب است

ساوه - ایرنا - رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه گفت: تقویت معنویت و پویایی از اهداف ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» روز چهارشنبه در شصت و هشتمین نشست شورای فرهنگ عمومی ساوه در دفتر امام جمعه افزود: ایجاد روحیه نشاط و امید در میان اقشار جامعه با بهره گیری از توان همه دستگاه های مسئول و همچنین ظرفیت هنرمندان می تواند به کاش آسیب های اجتماعی کمک کند.

وی گفت: ترویج فرهنگ مطالبه گری در میان آحاد جامعه نیز یک ضرورت است اما باید مراقب بود که برنامه های مربوط به آن به نحوی اجرا شود که مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد و سبب سیاه نمایی علیه نظام اسلامی نیز نشود.

وی بر لزوم پرهیز از نشر خرافات در جامعه تاکید کرد و گفت: این مساله به خصوص در جلسات دینی و اعتقادی باید رعایت شود و مبلغان و مداحان نیز باید در افزایش سطح دانش و اعتقادات دینی مردم بکوشند.

حجت الاسلام حسینی با گرامیداشت یاد و نام شهید مصطفی چمران و اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت این شهید والامقام افزود: شهید چمران فردی متخصص و متعهد بود و هرگز سودای ریاست نداشت و جان خود را در راه اسلام و دفاع از ارزش ها و کیان مملکت فدا کرد.

وی شهادت شهید دکتر بهشتی و یارانش در هفتم تیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: این حادثه مانند جریان خونی تازه در رگ های انقلاب نوپای اسلامی بود و سبب پیدایش موجی از بیداری انقلابی در جهان شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با تاکید بر اهمیت استفاده از ابزار تبلیغ برای ترویج منویات اسلامی و نشر ارزش های اخلاقی و معنویت در جامعه، ادامه داد: تبلیغ در واقع نوعی فن و مهارت است و مبلغان باید به دانش روز در این زمینه مجهز شوند تا در جلسات مذهبی با اثرگذاری بتوانند سطح اعتقادات و معنویت جامعه را افزایش دهند.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه نیز بر لزوم توجه جدی به بخش های مختلف بیانیه گام دوم انقلاب به خصوص در حوزه فرهنگ و جامعه تاکید کرد و گفت: با اتکای به این نقشه راه می توان آینده روشنی برای جامعه ترسیم کرد.

«علی میرزایی» افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز باید فعالیت های خود را منطبق با مفاد بیانیه تنظیم کنند و به صورت مرتب گزارش اقدامات خود را ارائه دهند.

وی اظهار داشت: تشکیل نشست های تبلیغی و تدوین برنامه های عملیاتی برای تحقق مفاد بیانیه با کار نظارتی و راهبردی از ضرورت های اجرای بیانیه گام دوم انقلاب است و دستگاه های اجرایی در این خصوص باید ایده های خلاقانه داشته باشند.

۶۵۳۹/۳۰۷۵