فیلمساز لاهیجانی به عضویت هیات بازبینی و انتخاب  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب شد

لاهیجان-ایرنا- رئیس انجمن سینمای جوانان لاهیجان گفت:آرمان فیاض فیلمساز فعال لاهیجانی بعنوان یکی از اعضای هیات بازبینی و انتخاب بخش بین‌الملل سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب شد.

ساسان عادلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فیلمساز فعال و موفق سینما جوانان لاهیجان و کارگردان فیلم کوتاه پر افتخار مانیکور بعنوان یکی از اعضای هیئت بازبینی و انتخاب بخش بین‌الملل این جشنواره برگزیده شده است و همچنین طوفان نهان قدرتی دیگر فیلمساز موفق و فعال گیلانی اهل بندرانزلی هم به همراه حسن دزواره، نیما عباسپور و عطا مجابی پنج عضو هیأت بازبینی و انتخاب بخش بین الملل سی و ششین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران هستند.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم ساز تاکنون در بیش از پنجاه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه حضور موفق و پرافتخاری برای فیلم کوتاه ایران داشته است. فیلم کوتاه داستانی مانیکور به تهیه کنندگی و کارگردانی آرمان فیاض مهر ماه سال ۹۶ موفق به کسب دو جایزه تندیس بهترین فیلم بخش داستانی به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران و دریافت مدال ایسفا شده بود.

آرمان فیاض دارای کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر و معماری بوده و در کارنامه فیلمسازی خود مدیریت فیلمبرداری بیش از یکصد فیلم کوتاه، بلند و مستند از جمله فیلم‌های کوتاه چله، تاسیان، اول پاییز و فیلم بلندحمید هما، کارد و کلوچه و همچنین ساخت چندین فیلم کوتاه از جمله هنگام سال ٨٥، آهنگی که با تو شنیدم سال ٨٦، شکوفه‌های سپید زیر نور ماه می‌رقصند سال ٨٧، چای سال ٨٨ را در کارنامه خود دارد. فیلمهای این فیلمساز جوان در جشنواره‌های خارجی متعددی افتخار افریده اند.

شهرستان لاهیجان با ۹ انجمن ادبی و هنری یکی از شهرستان های فعال در عرصه های فرهنگی و هنری است و انجمن سینما جوان آن با بیش از ۳۰ سال سابقه آموزش عکاسان و فیلم سازان شرق گیلان را برعهده دارد.

۶۰۲۹ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =