ساختمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان احداث می شود

سمنان- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: عملیات ساخت ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان با پیگیری های انجام شده و همکاری وزارت راه و شهرسازی به زودی آغاز می شود.

احمد همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وزارت راه و شهرسازی قول مساعد برای کلنگ زنی ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده سمنان در مرکز استان داده است.

وی خاطر نشان کرد: بعد از سال‌ها مشکلات اداره کل‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی در استان سمنان برطرف شد و اکنون برای رفع مشکلات ساختاری این اداره‌های کل برای خدمات رسانی مطلوب‌تر به مردم استان در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان نیازمند به روز رسانی است، گفت: هر چه سریع‌تر با همکاری وزارت راه و شهرسازی و پیگیری مسئولان استانی ساختار جدید به همراه نیروی انسانی در این اداره کل‌ها ساماندهی و تکمیل شود.

همتی ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که از قبل در اداره‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وجود داشت، در جذب اعتبارهای این بخش تأخیر وجود دارد که در نشست‌های مختلف برای رفع این مشکل تلاش می‌شود.

وی اضافه کرد: ۲۰ درصد اولیه اعتبار ساخت ساختمان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بر اساس قول وزارت راه و شهرسازی به زودی تخصیص می‌یابد.

راه‌های ارتباطی استان سمنان نیازمند نگاه ویژه دولت

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان افزود: محورهای ارتباطی استان راهبردی و مسیر ارتباطی غرب به شرق و شمال به جنوب کشور است، تردد سالانه ۲۰ میلیون زائر از محورهای استان بسیار دارای اهمیت است.

همتی خاطر نشان کرد: تکمیل آزادراه حرم تا حرم قطعه گرمسار-سمنان در اولویت مسئولان قرار دارد و عملیات ساخت این طرح در حال انجام است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات ساخت بزرگراه فیروزکوه به سمنان با مشکلات اداری تأمین قیر مواجه بود که با پیگیری‌های انجام شده این مشکل برطرف شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان افزود: تکمیل محور فیروزکوه-سمنان و اتصال استان‌های شمالی کشور به خصوص مازندران با ساخت راه سمنان-معلمان-جندق به جنوب کشور دارای اهمیت است.

همتی ادامه داد: مطالعات اولیه ساخت راه سمنان-معلمان-جندق انجام شده و با ساخت این طرح استان‌های شمالی و سمنان به استان‌های یزد، اصفهان، کرمان و بندرعباس متصل می‌شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با بیان اینکه با اجرای طرح سمنان-معلمان-جندق بندرهای شمالی کشور به جنوبی متصل می‌شود، گفت: عملیات ساخت جاده دوآب-شهمیرزاد-مهدیشهر-سمنان در قالب طرح آزادراه در آمایش سرزمین با پیشنهاد بنده به تصویب رسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان اضافه کرد: جاده شهمیرزاد-کیاسر-ساری به عنوان جاده گردشگری نیازمند زیرساخت‌های مناسب‌تری است که برای رفع مشکلات این محور مسئولان اقدام کنند.

عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی، امروز به منظور بررسی کیفی راه‌های ارتباطی استان سمنان، بررسی دوربین‌ها کنترل سرعت و ثبت تخلف و روند احداث آزادراه حرم تا حرم در محور گرمسار-سمنان، و بررسی ساختار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و دیدار با مسئولان در برنامه‌ای یک روزه به استان سمنان سفره کرده است.

سالانه بیش از ۲۲ میلیون مسافر از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌های استان سمنان عبور می‌کنند و بیش از ۶۰۰ کیلومتر از ۹۵۰ کیلومتر محور تهران-مشهد در سمنان قرار دارد.

گستره جاده‌های سمنان به اندازه جاده‌های ۶ استان کشور است و این استان با ۹۷ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع، به لحاظ وسعت رتبه ششم کشور را دارد، همچنین بر اساس آمار، در هر ۶۰ دقیقه حدود ۲۵۰ تا ۴۵۰ وسیله نقلیه از محورهای ارتباطی سمنان عبور می‌کند که در زمان اوج سفرها این رقم در هر ۶۰ دقیقه به طور متوسط به بیش از یک هزار و ۲۰۰ خودرو می‌رسد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط