استاندار یزد: اعضای حقیقی شورای اطلاع رسانی با نظر سایر اعضا انتخاب می شوند

یزد – ایرنا – استاندار یزد با تاکید بر اهمیت جایگاه شورای اطلاع رسانی استان به خصوص در برهه کنونی گفت: پنج عضو حقیقی این شورا در نشست بعدی شورا و با نظر سایر اعضا و در نظرگرفتن جوانب مختلف و دقت ویژه انتخاب می شوند.

شورای اطلاع رسانی استان با رویکرد جدید ابلاغی وزارت کشور که به ریاست استاندار تشکیل می‌شود، دارای ۱۶ عضو ثابت (۱۱ عضو حقوقی و پنج عضو حقیقی) است و دیبرخانه آن در اداره کل روابط عمومی استانداری استقرار دارد.

چهار کمیته تخصصی سیاسی، اجتماعی، امور زیربنایی و امور اقتصادی، ذیل شورای اطلاع رسانی استان فعالیت می‌کند.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در نخستین نشست اعضای شورای اطلاع رسانی استان یزد در سال ۱۳۹۸ افزود: با توجه به جایگاه اطلاع رسانی در برهه کنونی اصلاحاتی با هدف ایجاد پیوند قوی‌تر با صاحب نظران این حوزه در شورای اطلاع رسانی بوجود آمد و امیدواریم شاهد پویایی، برگزاری نشست‌های مستمر و نتایج اثربخش آن باشیم.

وی خاطر نشان کرد: شورای اطلاع رسانی با توجه به نوع نگاه مدیریتی استان در این حوزه و اهمیت مطالبه گری و بهبود فرایندها از جمله پاسخگویی مسئولان و روند برگزاری مطلوب و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو می‌تواند نقش مناسبی در مدیریت موضوعات بخش‌های مختلف داشته باشد.

رئیس شورای اطلاع رسانی یزد با یادآوری اهمیت تقویت اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی به خصوص در شرایط کنونی اظهار داشت: پیوند مستحکم مردم و مسئولان با اطلاع رسانی مناسب فعالیت‌ها و پاسخگویی به شبهه‌ها امکان پذیر است.

طالبی با استقبال از اجرای طرح‌هایی در راستای شفافیت و با اهدافی از جمله پاسخگویی مسئولان استان به مردم افزود: البته برخی طرح‌های مرتبط با این موضوع در دستگاه‌های مختلف استان به صورت موازی اجرا می‌شود.

وی با یادآوری مصوبه هیأت دولت در سال گذشته مبنی بر تعیین مکان‌های خاص برای برگزاری تجمع‌های قانونی در مراکز استان‌ها و شهرهای کشور تصریح کرد: در این راستا بهترین نقاط شهر یزد و شهرستان‌ها تعیین و به وزارت کشور اعلام شد.

همچنین علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری و دبیر شورای اطلاع رسانی استان یزد با تبیین اهمیت فعالیت‌ها و تصمیمات این شورا در حوزه اطلاع رسانی استان خاطر نشان کرد: بر این اساس در ترکیب جدید شورا، ریاست آن بر عهده استاندار قرار گرفته و علاوه بر اعضای حقوقی، پنج عضو حقیقی نیز به عضویت شورا در می آیند.

در این نشست طرح هوشمندسازی و پیگیری مسائل و مشکلات مردم توسط نماینده صدا و سیما مرکز یزد ارائه و درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

۷۵۳۲/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =