کمیته امداد هرمزگان از ۷۸۱۵ کودک دچار سوء تغذیه حمایت می کند

بندرعباس- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: هم اکنون ۷ هزار و ۸۱۵ کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه استان از حمایت تغذیه ای این نهاد بهره مند هستند.

احمد پایان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در فروردین ماه امسال مبلغ ۷ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال در قالب کمک به تامین سبدهای غذایی به حساب خانواده هایی که کودکان زیر پنج سال و دارای سوء تغذیه دارند، واریز شده است.

وی بیان داشت: خانواده ها می توانند از فروشگاه‌های معتبر که توسط کمیته امداد معرفی شده اقدام به خرید اقلامی شامل شیر و لبنیات، محصولات پروتئین، نان و غلات، میوه و سبزیجات کنند.

این مسوول یادآورشد: تامین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه در قالب طرح هم سفره اجرا می شود که خیران برای حمایت از این کودکان می توانند در قالب این طرح به یاری نیازمندان بشتابند.

پایان گفت: مردم هرمزگان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://hamsofreh.ir و پرداخت هزینه تمام یا بخشی از سبد غذایی این کودکان، کمیته امداد را در رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند یاری کنند.

وی با بیان اینکه فقر غذایی در کودکان نیازمند می تواند در آینده مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کند، اظهار داشت: برنامه این نهاد برای امنیت غذایی با رویکرد کمک به رفع سوءتغذیه کودکان با همکاری مرکز بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی استان به‌صورت گسترده‌ای در حال اجرا است تا بتوانیم به سلامت جسمی کودکان دچار سوء تغذیه کمک شود.

این مسوول ادامه داد: جامعه هدف این طرح جهت ارزیابی روند رشد کودکان تحت حمایت به صورت ماهیانه مورد سنجش مرکز بهداشت قرار می گیرد تا پس از مدت مشخص و رفع سوء تغذیه از این طرح خارج و کودکان جدید جایگزین شوند.

هم اکنون ۷۸ هزار و ۳۱۲ خانوار نیازمند هرمزگان زیرپوشش کمیته امداد هستند.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha