۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83360990
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت های سرمایه گذاری البرز شناسایی شود

کرج - ایرنا - استاندارالبرز گفت: ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی استان برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی شناسایی و مهیا می شود.

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری البرز افزود: جذب اعتبارات ملی برای تسریع در پیشبرد پروژه ها و برنامه های استان با جدیت ویژه ای دنبال می کنیم ولی پرداختن به فرصت های اقتصادی داخل استان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: بهره برداری از فرصت های این استان می تواند موجب رشد اقتصادی البرز و ارتقا رفاه مردم را فراهم کند که در تعاقب این امر رضایتمندی جامعه است.
شهبازی گفت: پیش از برگزاری این کارگروه باید جلسات کارشناسی با حضور متخصصان امر برای تصمیم سازی در حوزه های مختلف استان تشکیل شود تا در این نشست روند تصمیم گیری و اتخاذ تدابیر عملیاتی و اجرایی تسریع شود.
وی با اشاره به روند جذب و تخصیص اعتبارات تبصره ۱۸ افزود: هفت دستگاه در این زمینه دخیل هستند که باید برنامه و گزارش دقیقی از میزان جذب، تخصیص و اعمال این اعتبارات در حوزه خود ارائه دهند.
وی افزود: هر دستگاهی باید با مکاتبات و پیگیری های جدی نسبت به جذب اعتبارات تبصره ۱۸ از وزارتخانه متبوع خود اقدام کند، همچنین فرمانداران نیز موظف هستند روند تخصیص این اعتبارات را در شهرستان ها دنبال کنند.
استاندار البرز گفت: ایجاد ۳۰ هزار اشتغال برای البرز تکلیف شده از این رو باید با جذب اعتبارات ملی و بهره برداری از فرصت های داخلی استان در این راستا اقدام کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید با اشراف کامل از روند امور مربوطه در جلسه حاضر شوند، افزود: برای اداره امور استان در بخش های مختلف، کارگروه ها و جلسات مختلفی برگزار می شود.
شهبازی خاطرنشان کرد: البرز استعدادها و ظرفیت های فراوانی دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که از منابع موجود بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
وی با اشاره به افتتاح شهرک دارویی برکت و ایجاد هفت هزار شغل در این رابطه، گفت: چنین فرصت هایی در البرز بسیار است ولی باید با تجمیع و شناسایی آنها، بدرستی از امکانات موجود استفاده کنیم.
استاندار البرز افزود: البرز، مدیران توانمندی دارد که این امر از نگاه ملی نیز دور نمانده چراکه رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بر شایستگی مدیران البرز با بیان اینکه خوشا به حال مردم البرز که چنین مدیرانی دارند، صحه گذاشته است، بنابراین باید این امر برای مردم نمود عینی داشته باشد.

۸۰۲۹/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =