۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 1954
کد خبر: 83360979
۰ نفر
استقبال عضو ارشد مجلس پاکستان از تاسیس بانک مشترک با ایران

اسلام آباد - ایرنا - رئیس کمیسیون امور اقتصادی و دارایی مجلس ملی پاکستان با تاکید بر استفاده از ظرفیت های پارلمان برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، از پیشنهاد تاسیس بانک مشترک میان دو کشور استقبال کرد.

«اسد عمر» به همراه اعضای کمیسیون امور اقتصادی پاکستان روز چهارشنبه با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران وپاکستان به ریاست «احمد امیرآبادی فراهانی» در اسلام آباد دیدار کرد.

رئیس هیأت پارلمانی ایران با اشاره به مشترکات دینی، تاریخی، مذهبی، فرهنگی و سرزمینی دو کشور، آن را عامل تحکیم روابط و پیوند مناسبات ایران و پاکستان در طول تاریخ دانست.

وی در این جلسه پیشنهاد تأسیس بانک مشترک ایران و پاکستان برای استفاده از ارزهای محلی با هدف توسعه تجارت و گسترش فعالیت‌های اقتصادی را مطرح کرد که با استقبال رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس پاکستان همراه شد.

اسد عمر رئیس این کمیسیون و به عنوان عضو ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان (حزب حاکم فعلی این کشور) تاکید کرد که اعضای این کمیسیون از هیچ تلاش و همکاری برای کمک به افزایش مراودات تجاری و اقتصادی میان ایران و پاکستان دریغ نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه ایران کشور دوست و برادر ما است، گفت: پاکستان به دنبال تحکیم روابط اقتصادی با کشور همسایه ایران است.

امیرآبادی نیز با تاکید بر فعال سازی بازارچه‌های مرزی و تأسیس شهرک‌های صنعتی میان دو کشور، گفت: امنیت مرزهای مشترک تأثر فراوانی برای پیشبرد تعامات تجاری خواهد داشت.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با توجه به مرزهای مشترک به عنوان دو کشور قدرتمند از ظرفیت لازم برای بالا بردن همکاری‌ها در سطح منطقه و بین المللی برخوردار هستند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با اشاره به اینکه تحکیم روابط دو کشور باعث سعادت ملت‌های ایران و پاکستان می‌شود، ابراز امیدواری کرد که اقدامات لازم برای عملیاتی کردن طرح خط لوله انتقال گاز از ایران به پاکستان نیز انجام شود.

پس از این نشست اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران وپاکستان با حضور در جلسه علنی از مجلس ملی پاکستان بازدید کردند.

همزمان با حضور هیأت پارلمانی ایران نشست علنی نمایندگان مجلس پاکستان برای بررسی لایحه بودجه این کشور در حال برگزاری بود.

«اسد قیصر» رئیس مجلس پاکستان و «شهباز شریف» رئیس جناح مخالف در پارلمان از حضور اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران استقبال کردند.

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان یکشنبه گذشته برای گفت وگو با مقامات پارلمانی و دولتی پاکستان وارد اسلام آباد شدند.

هیأت پارلمانی ایران طی روزهای اخیر با رؤسای مجالس ملی و سنا، اعضای گروه‌های دوستی دو کشور در مجالس پاکستان و مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و صنعت دیدار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =