موزه ارتش کرمان آنطور که باید معرفی نشده است

کرمان - ایرنا - فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه موزه ارتش کرمان به درستی معرفی نشده است، گفت: این موزه دارای سلاح‌های قدیمی و ابزار مختلف جنگی منحصربفرد است و کم نظیر است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، سرتیپ دوم امیر مهدی معمارباشی در نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم با صنعت گردشگری در ارتباط هستند، اظهار داشت: در این استان آثار تاریخی فراوانی از گذشتگان به یادگار مانده که بر اساس حس وظیفه شناسی باید از این آثار حفاظت کرده و آنها را به نسلهای آینده بسپاریم.

وی با بیان اینکه کشور ایران بویژه استان کرمان دارای قدمت و آثار زیادی در زمینه های تاریخی و فرهنگی است افزود: این آثار مایه مباهات مردم ایران زمین هستند که باید با معرفی آنها، زمینه را برای حضور گردشگران خارجی مهیا کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران از موزه ارتش کرمان به عنوان یکی از موزه های جذاب این خطه نام برد و تصریح کرد: آثار موجود در این موزه در سطح کشور کم نظیر است که می طلبد میراث فرهنگی و ارتش برای جذب مخاطبان و افزایش تعداد بازدیدکنندگان آن با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باشند.

امیر معمارباشی با اشاره به اینکه موزه ارتش کرمان دارای سلاح‌های قدیمی و ابزارهای مختلف جنگی منحصربفردی است که دارای قدمت قابل توجهی هستند، افزود: رسانه ها و راهنمایان گردشگری می توانند در زمینه معرفی این موزه به گردشگران و علاقمندان کمک زیادی کنند.

وی با بیان اینکه بهترین فرصت برای معرفی موزه ارتش کرمان ایام نوروز و آغاز فصل تابستان است، عنوان کرد: در تلاشیم با اطلاع رسانی گسترده این موزه را به عنوان یکی از جاذبه های خاص استان کرمان به گردشگران بشناسانیم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرهنگ سازی در راستای حفظ و نگهداری آثار گذشتگان و همچنین آشناسازی گردشگران با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کرمان تاکید و خاطرنشان کرد: انجام اینگونه فعالیت ها به رونق فرهنگ گردش و گردشگری کمک می کند.

۹۸۹۵/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =