۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83360963
۰ نفر
۱۳۴ مبلغ در طرح نشاط معنوی در امام زادگان گیلان همکاری دارند

رشت - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: در اجرای طرح مشاط معنوی در استان ۱۳۴ مبلغ اعزامی و بومی همکاری دارند.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نشاط معنوی ویژه تابستان برنامه کشوریست که از ۲۵ خردادماه جاری در ۱۲۰ بقعه متبرکه استان گیلان برای دختران و پسران دانش آموز هفت تا ۱۸ سال آغاز شده است.

وی جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه برای تربیت افراد خلاق و مبتکر برای مدیریت بقاع متبرکه به ویژه مراکز افق را از اهداف اجرای این طرح عنوان و اظهار داشت: تعامل و مشارکت با نهادهای فرهنگی همسو برای پرهیز از موازی کاری در انجام امور فرهنگی و ترویج معارف اسلامی و غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان از مهمترین اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در سال جاری به سه شکل برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: در مدل اول و مشارکتی، ادارات اوقاف شهرستانی با تعامل با نهادهایی مانند بسیج، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، این طرح را برگزار می کنند.

مدیرکل اوقاف گیلان اضافه کرد: در مدل مشارکتی ثبت نام دانش آموزان، هزینه های اجرایی، برگزاری کلاس‌های ورزشی و هنری با نهادهای یاد شده، است و ادارات اوقاف و بقاع متبرکه با در اختیار قراردادن مکان مناسب در بقاع متبرکه، ظرفیت خیمه های معرفت و اجرای کلاس‌های فرهنگی و معارفی و همچنین پذیرایی در طرح مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در مدل دوم که به صورت اردویی، آموزشی و فرهنگی برگزار می‌شود بقاع متبرکه ای که دارای ظرفیت اردویی هستند به عنوان مقصد انتخاب و با حضور مربیان و مبلغان اعزامی، نسبت به برپایی خیمه معرفت در آنها اقدام می شود، خاطر نشان کرد: در مدل سوم هم که مانند سال‌های گذشته برگزار می شود، کلاس‌های آموزشی در داخل بقعه متبرکه با حضور اساتید و مربیان برای گروه های سنی مختلف به تفکیک برگزار می‌شود.

وی درباره کلاس‌های آموزشی طرح نشاط معنوی گفت: این کلاس‌ها با توجه به ظرفیت هر بقعه متبرکه در سه گروه معارفی شامل قرآن، احکام، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی، گروه مهارت های ده گانه زندگی مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات موثر، حل مسئله و تصمیم گیری، مدیریت استرس و گروه فنی و هنری شامل نقاشی، خطاطی، گلدوزی، خیاطی، کار با ابزار و آموزش تعمیرات وسایل منزل برگزار می‌شود.

استان گیلان دارای بیش از ۹۰۰ بقعه متبرکه و بیش از ۳۹۱ هزار دانش آموز است.

۷۲۸۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =