ساماندهی ۸۲ کودک کار و خیابان از هفته گذشته تاکنون

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کشور از ساماندهی ۸۲ کودک کار و خیابان در تهران خبر داد و گفت: از هفته گذشته جمع‌آوری کودکان کار و خیابان آغاز شده است و ۶۷ پسر و ۱۵ دختر در مراکز بهزیستی پذیرش شدند.

به گزارش سازمان بهزیستی کشور، رضا جعفری افزود: این در حالی است که تنها بهزیستی پای کار است و شهرداری از ۶ مکان برای نگهداری این کودکان تنها ۲ ساختمان در اختیار بهزیستی قرار داده اما به‌رغم تمام مشکلات ساماندهی کودکان کار و خیابان آغاز شده است.
وی درباره به روزرسانی آئین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان از تبدیل آن به یک آئین‌نامه حمایتی خبر داد و گفت: بر اساس آئین‌نامه جدید رویکرد اصلی، همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد، رسیدگی به وضع کودکان اتباع بیگانه و تاکید بر رویکرد خانواده‌محوری است.
مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کشور گفت: در آئین‌نامه قبلی تمرکز بر کودکان خیابانی بود و با توجه به اینکه سیاستگذاری برای کودکان کار و خیابان با یکدیگر تفاوت عمده دارند این موضوع نیز اصلاح شد که پس از تصویب در هر دو حوزه فعالیت و سیاستگذاری خواهد شد.
وی آموزش، بیمه، بهداشت و سلامت، تغذیه و توانمندسازی را از جمله حمایت‌هایی برشمرد که در آئین‌نامه حمایتی کودکان کار و خیابان آورده شده است و افزود: با توجه به اینکه بخشی از کودکان کار و خیابان را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند، باید با همکاری این دستگاه‌ها نسبت به وضعیت آنان به شکل چنددستگاهی رسیدگی کرد؛ لذا برای ۱۷ دستگاه همچون وزارت ورزش و جوانان، سازمان بسیج مستضعفین، وزارت کشور، اداره اتباع بیگانه و وزارت امور خارجه، وظیفه‌مندی تعریف شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =